تصویب طرح مشارکت کشاورزان برای استقرار کشاورزی پایدار در دنا

پروژه مشارکت جوامع محلی برای سازگاری با تغییرات اقلیمی در ذخیره گاه زیست کره دنا که انجمن پاما با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست ایران و با حمایت مالی بنیاد سوکو انجام گرفت ، دستاوردهای مثبتی به بار آورده است که می تواند برای همه فعالین محیط زیست در درک صحیح ، عملی و اجرایی از توسعه پایدار نقش جدی داشته باشد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام)، در هفته گذشته، نتایج حاصل از اجرای فاز اول برنامه ویژه و محوری ” مشارکت کشاورزان دراستقرار کشاوزی پایدار با مدل IPCMدر ۱۰ حوضه حساس آبی زاگرس مرکزی” در استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان یکی از ۴ استان اصلی طرح پایلوت ، به عنوان ردیف ثابت در سازمان برنامه وبودجه این استان مصوب و برای اجرا در برنامه ۵ ساله اتی ابلاغ شد.

این فرایند در سه استان دیگر واقع در حوضه آبخیز زاگرس مرکزی یعنی استان های فارس ، اصفهان و چهار محال بهتیاری در حال پیگیری اداری برای فرایند تصویب است که امید است تا پایان سال جاری این فرایند نهایی گردد . شایان ذکر است فاز اول پایلوت این برنامه در چارچوب پروژه مشترک انجمن پاما و بنیاد سوکو در منطقه دنا اجرا شد که امید است با پیگیری فاز های توسعه برنامه برای تحقق و تکمیل فرایند برنامه محقق گردد.

انجمن پاما ، امیدوار است که با مشارکت سازمان بتواند این پروژه مهم را در منطقه ادامه دهد و همچنین تا جایی که توان داشته باشد به سایر تشکل ها آموزش دهد و کمک کند تا در سراسر کشور اجرا شود.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *