مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ابراز امیدواری کرد کاهش سهم آلاینده‌های ثابت شهر تهران در فصل سرما

اخبار اخبار محیط زیست ایران اخبار محیط زیست تهران

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ابراز امیدواری کرد که به دنبال پرهیز صنایع اطراف تهران از به کار بردن سوخت سنگین در فصل سرما، شاهد کاهش آلاینده‌های ثابت شهر تهران در ماه های پیش رو باشیم.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):به گزارش ایسنا کیومرث کلانتری در خصوص آلایندگی نیروگاه تهران افزود: سهم آلایندگی بالای خودروها حدود ۸۰ درصد از کل آلودگی هوای تهران است و ۲۰ درصد نیز ناشی از منابع ثابت از جمله نیروگاه ها و واحدهای صنعتی و خانگی است.
وی استفاده نیروگاه از سوخت سنگین نفت کوره را منتج به آلایندگی بسیار بالا دانست و گفت: طی قول و همکاری وزارت نفت، قرار است نیروگاه‌های اطراف تهران در فصل سرما تحت هیچ شرایطی از سوخت سنگین استفاده نکنند. بدین ترتیب  به طور قطع سهم آلایندگی منابع ثابت کاهش خواهد یافت.
کلانتری با بیان اینکه نیروگاه‌های اطراف تهران اکنون از سوخت گاز استفاده می‌کنند، تاکید کرد: خوشبختانه این آلایندگی به حداقل رسیده است و وضعیت نیروگاه‌های اطراف تهران مبنی بر استفاده از سوخت گاز است و جای هیچ نگرانی برای مردم نیست.
وی تصریح کرد: با عزمی که در وزارت نفت وجود دارد و پیگیری‌های سازمان حفاظت محیط زیست، مطمئنا همچون سابق از سوخت گاز استفاده می‌شود و در فصل سرما به دلیل افزایش مصرف، با کاهش گاز مواجه می شویم و در سنوات قبل به جای گاز از نفت کوره استفاده می کردند تا گاز مصرفی خانگی تامین شود.
کلانتری ادامه داد: بر اساس دستور رئیس جمهور ۲ میلیارد دلار برای مدیریت بر پسماند اختصاص یافته است و این اعتبار بر اساس مکانیزمی که بعدها تعریف می شود، در اختیار دستگاه تخصصی مدیریت بر پسماند (وزارت کشور) با نظارت سازمان محیط زیست قرار می گیرد.
به گزارش رادیو گفت وگو وی یکی از معضلات کشور را ناظر بر پسماند دانست و گفت: این وضعیت هم تهدید و هم فرصت است. امروز به پسماند به عنوان کالایی اقتصادی نگریسته می‌شود که در صورت مدیریت صحیح، مورد بهره برداری اقتصادی قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *