در یازدهمین روز متوالی؛ هوای تهران با شاخص ۱۱۶برای گروه های حساس ناسالم است

اخبار اخبار محیط زیست ایران اخبار محیط زیست تهران

کیفیت هوای تهران روز یکشنبه برای یازدهمین روز متوالی با شاخص۱۱۶ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)،۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران روزیکشنبه به خبرنگارایرنا گفت: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲,۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز با ۱۵ عدد کاهش نسبت به روز گذشته بر روی عدد ۱۱۶ قراردارد و ناسالم برای گروه های حساس است.
محمد رستگاری با اشاره به کاهش آلاینده منوکسید کربن از۳۶به ۳۰در ۲۴ ساعت گذشته افزود: میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز در این مدت از ۱۱۵به ۱۰۱ کاهش داشته است.
وی گفت: ایستگاه های فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰) با شاخص ۱۹۵، پارک قائم (منطقه۱۸) باشاخص ۱۳۰ و پارک سلامت(منطقه ۱۷) با شاخص ۱۲۵بیشترین میزان آلودگی شهر تهران را در ۲۴ساعت گذشته داشتند.
رستگاری یادآور شد: دانشگاه تهران (منطقه ۶)،شهرداری منطقه ۱۱و شهرداری منطقه ۱۶ نیز به ترتیب با شاخص۴۷،۲۹ و ۵۰ کمترین میزان آلودگی شهر تهران را دراین مدت داشتند.
معاون اداره کل محیط زیست استان تهران به عموم شهروندان به ویژه سالمندان، کودکان و افراد مبتلا به بیماری های قلبی و تنفسی توصیه کرد با توجه به شرایط کیفی هوا از فعالیت در فضای باز و تردد غیرضروری در شهر خودداری کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *