آموزش و گردشگری مسئولانه برای حفظ محیط زیست

اخبار اخبار محیط زیست ایران

در شهر کازرون استان فارس به همت انجمن میراث پریشان جلسه آموزش نکات محیط زیستی در روستای پوزه بادی انجام شد.  در این جلسه که با حضور زنان و مردان این روستا انجام شد نکاتی چند پیرامون مصرف آب، پلاستیک و مصرف سموم کشاورزی توسط آموزش گران این انجمن مطرح شد.

در شهر شیراز استان فارس هم صد و چهل و هفتمین برنامه پاکسازان طبیعت فارس در آبشار و تنگ خرقه فیروزآباد با محوریت فرهنگسازی و پاکسازی منطقه انجام شد.

در شهر شیراز همچنین تور طبیعت گردی موسسه حامیان طبیعت پاک نارون جمعه در دشت روستای فلات انجام گرفت، همچنین در این برنامه پاکسازی محیط پیرامون توسط بچه ها و خانواده ها از فعالیتهای انجام شده در این برنامه بود.

در شهر آبدانان استان ایلام با تلاش و همت انجمن بانوان طبیعت دوست، اجرای طرح آموزشی یک ساعت با محیط بانان در دبیرستان فراست آبدانان ایلام انجام پذیرفت.  هم چنین هم زمان با روز دانش آموز، دانش آموزان دبستان نیلا در خصوص حفظ محیط زیست نقاشی کردند.

در شهر رضوانشهر تالش استان گیلان گلگشت علمی تفریحی موسسه شقایق های وحشی هیرکانی همراه با کارگاه آموزشی مبارزه با آنفولانزای فوق حاد پرندگان برگزار شد.

در شهر لنگرود استان گیلان هم  آموزش کاهش تولید زباله و تفکیک از مبداء در آموزشگاههای پیش دبستانی سما توسط آموزشیاران جمعیت دوستداران محیط زیست لنگرود برگزار شد.

در شهر رودسر رحیم آباد استان گیلان به همت موسسه آسمانرود، کارگاه آشنایی با عوامل آلوده کننده محیط زیست و آموزش تفکیک زباله، مسابقه نقاشی و کاردستی در مهدکودک مهرو ماه انجام شد.

در شهر لاهیجان استان گیلان به همت انجمن بوم بانان و مدرسه سبز سما با حضور دانش آموزان و اولیای این مدرسه کارگاه هوش محیط زیستی با محوریت آنچه که مادران و پدران امروز باید مسئولانه بدانند و عمل کنند، انجام شد.

در شهر سامان استان چهارمحال و بختیاری هم سمن سامان پویا نشستی را در خصوص بحث و تبادل نظر برنامه های آتی سمن با اعضای جدید خود برگزار کرد.

همچنین در شهر شیروان استان خراسان شمالی بیست و ششمین برنامه انجمن طنین پاکبانان شیروان جهت پاکسازی مسیر شیرکوه تا میدان کوهنورد برگزار شد.

در استان خراسان شمالی همچنین کیسه های پارچه ای توسط انجمن پیوند در نمایشگاه کتاب خراسان شمالی عرضه شد.

در تهران هم مدرسه طبیعت طهران به دعوت بانک تجارت و به مناسبت روز دانش آموز، در باشگاه ورزشی این بانک حضور یافت و طی پنج ساعت میزبان ۱۴۰ کودک بود. کودکان در این برنامه ۱۳ بخش از مدرسه طبیعت را تجربه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *