کاهش دید رانندگان بر اثر آلودگی شدید هوا در هند و پاکستان

اخبار اخبار محیط زیست جهان

مه‌دود غلیظ، بیشتر نقاط پاکستان و کشور همسایه آن، هند را فراگرفته و زندگی عادی مردم را مختل کرده است.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):به گزارش ایسنا، آلودگی هوای شدید در هند و پاکستان مردم را وادار کرده که در خانه‌هایشان باقی بمانند و باعث بروز مشکلات تنفسی جدی و حتی تصادفات جاده‌ای شده است.

یک کارشناس هواشناسی در پاکستان در این باره گفت: عوامل متعددی در ایجاد این آلودگی شدید نقش دارند. از جمله این عوامل می‌توان به گرد و غبار، سوزاندن محصولات کشاورزی و دود حاصل از کارخانه‌ها و کوره‌های آجرپزی اشاره کرد.

وی افزود که ما انتظار داریم تا اواسط این ماه، روند آلودگی متوقف شود و به مردم توصیه کرد که برای جلوگیری از بیماری‌های تنفسی از ماسک استفاده کنند.

یک مقام پلیس بزرگراه در این کشور نیز اظهار کرد: تا امروز (دوشنبه) ۲۵ نفر در تصادفات جاده‌ای ناشی از کاهش دید به دلیل هوای آلوده در استان پنجاب زخمی شده‌اند و ۱۰ نفر هم جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش یو اس ای تودی، میانگین آلودگی هوا در شهرهای بزرگ پاکستان حدودا چهار برابر بیش از حد مجاز اعلام شده از سوی سازمان جهانی بهداشت (WHO) برآورد شده است.

همچنین مشکلات مشابه در پایتخت هند گزارش شده است. روز گذشته (یکشنبه) شاخص کیفیت هوا در دهلی نو، پایتخت هندوستان ناسالم اعلام شد و بعضی از مدارس هم فعالیت‌های ورزشی دانش آموزان پایتخت را لغو کردند.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *