تشکیل کمیته مشترک معادن بزودی در استان اصفهان؛

در دیدار مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با دادستان عمومی و انقلاب اصفهان مطرح شد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست اصفهان “پارما”   سید رحمان دانیالی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با قاضی حسن رحیمی دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار دادستان اصفهان؛ موضوع محیط زیست را از دغدغه‌های مهم دستگاه قضایی خواند که همچون مباحث مربوط به بهداشت و استاندارد به دلیل درگیر بودن سلامت عموم مردم با آن؛ مورد توجه و عنایت خاص قوه قضاییه است.

وی ایجاد شعبات ویژه محیط زیست در اصفهان را طی سال های اخیر از مهم ترین اقدام های قضایی برای سرعت بخشیدن در رسیدگی به جرایم محیط زیستی برشمرد و بر لزوم اصلاح قانون معادن به دلیل معضلات زیست محیطی ناشی از تبعات معدنکاری بیش از  ظرفیت و تحمل محیط زیست  در برخی از نقاط استان تاکید کرد.

قاضی حسن رحیمی از تشکیل کمیته سه‌جانبه حفاظت محیط زیست؛ منابع طبیعی و آبخیزداری و صنعت معدن و تجارت خبر داد که با حمایت دستگاه قضایی در استان؛ دستیابی به وحدت نظر در اعمال قوانین معادن از مهمترین ثمرات تشکیل این کمیته خواهد بود.

دانیالی نیز در این دیدار ضمن قدردانی از مراجع قضایی استان به خاطر صدور احکام بازدارنده از تخلفات زیست محیطی به ویژه احکام فرهنگ‌ساز در زمینه محیط زیست از نواقص موجود در قانون معادن یاد کرد و خواستار بهره برداری پایدار و متوازن با ظرفیت محیط زیستی در نقاط مختلف استان شد.

وی با اشاره به جرم انگاری تخریب محیط زیست و لزوم بازنگری در قوانین مربوطه به عنوان مهمترین مطالبات زیست محیطی مقام معظم رهبری بر تعامل مثبت حفاظت محیط زیست استان با سایر دستگاه ها در تحقق توسعه پایدار و همه جانبه در استان تاکید کرد .

دانیالی سیاست های زیست محیطی نظام ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری را به عنوان سیاست های هدایت گرانه مجموعه ارکان نظام برای رسیدن به محیط زیست مطلوب در کشور و استان قلمداد کرد که تنها با مشارکت مردم و فرابخش محیط زیست قابل تحقق در استان است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان سیاست های اصلی اعلام شده از سوی سازمان حفاظت محیط زیست کشور شامل: مدیریت پسماند ها؛ کاهش آلودگی کلانشهرها؛ مهار ریزگردها و تامین حقابه تالاب ها که به عنوان چهار سیاست محوری این سازمان در چهار سال آینده ابلاغ گردیده است را مطابق با مشکلات اساسی استان اصفهان خواند که در کنار وظایف جاری بایستی در اولویت کاری مدیریت کلان محیط زیست استان قرار گیرد.

فرمانده یگان و  تعدادی از مدیران ادارات ستادی اداره کل حفاظت محیط زیست استان نیز در این دیدار حضور داشتند.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *