ارائه دستاوردهای طرح تالاب ها در سمپوزیوم تالاب های آسیایی

هشتمین سمپوزیوم تالاب های آسیایی با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از کارشناسان تالاب های آسیایی، مقامات دولتی از وزارت محیط زیست کشور ژاپن و غیر دولتی مورخ ۷ نوامبر ۲۰۱۷ در شهر ساگا کشور ژاپن آغاز شد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام)، طی این مراسم نمایندگان کشورهای مختلف آسیایی به ارائه اقدامات خود در حوزه تالاب ها پرداخته و تجربیات خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.

در بخش سخنرانی های کلیدی لویانگ، مشاور ارشد آسیا-اقیانوسیه دبیرخانه کنوانسیون رامسر ضمن اشاره به نکاتی در رابطه با حفاظت و بهره براری خردمندانه از تالابها، متن اولیه کنوانسیون رامسر (منعقد شده در سال ۱۹۷۱ در شهر رامسر) را مورد توجه قرار داد  و به رابطه مستقیم انسان و تالابها و نقش تالابها در حفظ محیط طبیعی، پوشش گیاهی و جانوری اشاره کرد.

وی ادامه داد: تا کنون ۳۹۹ تالاب در منطقه آسیایی- اقیانوسیه در کنوانسیون رامسر به ثبت رسیده است که این تعداد ۱۷ درصد از کل تالاب های جهان می باشد.

دفتر طرح حفاظت از تالابهای ایران نیز در این سمپوزیوم به ارائه دو مقاله به ترتیب در خصوص پروژه همکاری در احیا دریاچه ارومیه از طریق مشارکت جومع محلی در استقرار کشاورزی پایدار و حفاظت از تنوع زیستی و همچنین اقدامات صورت گرفته در خصوص استقرار سیستم های پایش آنلاین تالاب های کشور که هم اکنون در چهار تالاب کانی برازان، سولدوز، چغاخور و نوروزلو اجرایی گردیده، پرداخت و تجربیات خود را با نمایندگان دیگر کشورهای آسیایی به اشتراک گذاشت.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *