ارائه دستاوردهای طرح تالاب ها در سمپوزیوم تالاب های آسیایی

اخبار اخبار محیط زیست ایران

هشتمین سمپوزیوم تالاب های آسیایی با حضور بیش از 200 نفر از کارشناسان تالاب های آسیایی، مقامات دولتی از وزارت محیط زیست کشور ژاپن و غیر دولتی مورخ 7 نوامبر 2017 در شهر ساگا کشور ژاپن آغاز شد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام)، طی این مراسم نمایندگان کشورهای مختلف آسیایی به ارائه اقدامات خود در حوزه تالاب ها پرداخته و تجربیات خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.

در بخش سخنرانی های کلیدی لویانگ، مشاور ارشد آسیا-اقیانوسیه دبیرخانه کنوانسیون رامسر ضمن اشاره به نکاتی در رابطه با حفاظت و بهره براری خردمندانه از تالابها، متن اولیه کنوانسیون رامسر (منعقد شده در سال 1971 در شهر رامسر) را مورد توجه قرار داد  و به رابطه مستقیم انسان و تالابها و نقش تالابها در حفظ محیط طبیعی، پوشش گیاهی و جانوری اشاره کرد.

وی ادامه داد: تا کنون 399 تالاب در منطقه آسیایی- اقیانوسیه در کنوانسیون رامسر به ثبت رسیده است که این تعداد 17 درصد از کل تالاب های جهان می باشد.

دفتر طرح حفاظت از تالابهای ایران نیز در این سمپوزیوم به ارائه دو مقاله به ترتیب در خصوص پروژه همکاری در احیا دریاچه ارومیه از طریق مشارکت جومع محلی در استقرار کشاورزی پایدار و حفاظت از تنوع زیستی و همچنین اقدامات صورت گرفته در خصوص استقرار سیستم های پایش آنلاین تالاب های کشور که هم اکنون در چهار تالاب کانی برازان، سولدوز، چغاخور و نوروزلو اجرایی گردیده، پرداخت و تجربیات خود را با نمایندگان دیگر کشورهای آسیایی به اشتراک گذاشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *