کیفیت هوای تهران با شاخص ۹۵سالم است

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: کیفیت هوای پایتخت با شاخص ۹۵ سالم در شرایط سالم قرار دارد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): محمد رستگاری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲,۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز با ۱۴عددکاهش نسبت به روز گذشته بر روی عدد ۹۵ قرار گرفته و سالم است.
وی با اشاره به افزایش آلاینده منوکسید کربن از ۲۸ به ۳۶ در ۲۴ ساعت گذشته افزود: میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز در این مدت از ۶۵ به ۷۳ افزایش یافته است.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت:ایستگاههای فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰) باشاخص ۱۵۴ ، پارک قائم (منطقه ۱۸ ) با شاخص۱۳۱ و شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۲۵ بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در ۲۴ساعت گذشته را داشتند.
رستگاری یادآور شد: ایستگاهای شهرداری منطقه ۱۶ ، دانشگاه تهران (منطقه ۶)و شهرداری منطقه ۱۱ به ترتیب با شاخص های ۱۲ ،۴۸ و ۵۴ کمترین میزان آلودگی شهر را در ۲۴ ساعت گذشته داشتند.
«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *