کیفیت هوای تهران با شاخص ۸۶سالم است

اخبار اخبار محیط زیست ایران اخبار محیط زیست تهران

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: کیفیت هوای پایتخت با شاخص۸۶سالم در شرایط سالم قرار دارد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».
محمد رستگاری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲,۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز با ۹عددکاهش نسبت به روز گذشته بر روی عدد ۸۶ قرار گرفته و سالم است.
وی با اشاره به ثابت ماندن آلاینده منوکسید کربن برروی عدد۳۶ در ۲۴ ساعت گذشته افزود: میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز در این مدت از ۷۳ به۶۶ کاهش یافته است.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت:ایستگاههای فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰) باشاخص ۱۵۷ ، شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص۱۳۲و پارک قائم (منطقه ۱۸ ) با شاخص۱۱۳ بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در ۲۴ساعت گذشته را داشتند.
رستگاری یادآور شد: ایستگاهای دانشگاه تهران (منطقه ۶)، پارک رز (منطقه ۲۲)و شهرداری منطقه ۱۱به ترتیب با شاخص های ۲۵ ،۵۰ و۵۳ کمترین میزان آلودگی شهر را در ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *