دستور استاندار : موانع بر سر راه سرمایه گذاری بخش خصوصی را برداریم /تجمیع اراضی در فیروزکوه کار بزرگی است/ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری یک تکلیف است

اخبار اخبار محیط زیست ایران اخبار محیط زیست تهران

استاندار تهران در جلسه شورای برنامه ریزی و کارگروه اقتصادی فیروزکوه ضمن تاکید بر ضرورت توجه همه مسئولان به طرح های سرمایه گذاری و تسریع در رسیدگی به درخواست ها گفت: نباید سرمایه گذار را معطل کنیم اگر طرح مشکلی ندارد باید به سرعت مجوز داده شود و زمان بر شدن اعطای مجوزها به تولید و اشتغال آسیب می زند.

 پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محمدحسین مقیمی در سفر به شهرستان فیروزکوه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مشترک با کمیته برنامه ریزی شهرستان فیروزکوه حضور یافت.

وی در کارگروه اقتصادی و اشتغال شهرستان با اشاره به ضرورت توجه به پنجره واحد سرمایه گذاری در استان گفت: در پنجره واحد سرمایه گذاری نماینده همه دستگاه ها حضور دارند تا به تقاضای سرمایه گذاران در زمان کوتاهی رسیدگی و استعلام های لازم انجام و پاسخ تایید و عدم تایید تقاضا به سرعت داده شود.

وی افزود: در اقتصاد مقاومتی سرمایه گذاری نقش مهمی دارد و اینکه صادرات کالا به خوبی انجام نمی شود به دلیل موانعی است که بر سر راه سرمایه گذاران وجود دارد.

استاندار تهران با اشاره به اینکه قدرت رقابت محصولات در قیمت تمام شده کمتر و کیفیت بالا فراهم می شود تصریح کرد: طولانی شدن زمان اعطای مجوز به سرمایه گذاری موجب بالا رقتن قیمت تمام شده برای سرمایه گذار می شود و کالا قابل رقابت نیست و لازم است مجوزها به موقع داده شود تا تولیدات داخلی قدرت و فرصت رقابت پیدا کنند.

مقیمی با تاکید بر توجه به راه اندازی صنایع تصریح کرد: اگر به دنبال اشتغال هستیم باید به صنایع و کارخانه ها توجه کرد و در صورت راه اندازی کارخانه ها و طرح های گردشگری است که امکان اشتغالزایی فراهم می شود.

وی با بیان اینکه ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری در استان از تکالیف برنامه پنجم است گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی تولیداتی عرضه شود که در بازار داخلی و خارجی مشتری داشته و قابل رقابت باشد.

مقیمی ادامه داد: بدون سرمایه گذاری و فعال شدن تولید، اقتصاد احیاء نمی شود و باید  برای زمان سرمایه گذاران واقعی ارزش قائل باشیم و از آنها حمایت کنیم.

استاندار تهران اشتغالزایی را مسیری برای کاهش آسیب های اجتماعی و حل مشکلات اقتصادی دانست و تصریح کرد: سرمایه گذاری که کارخانه ای را ایجاد می کند امکان اشتغال ۴۰۰ تا یکهزار نفر را فراهم می کند.

وی گفت: شهرستان فیروزکوه ظرفیت ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی فقط در بخش گردشگری را دارد و باید اجازه دهیم سرمایه گذاران به این بخش وارد شوند.

مقیمی با بیان اینکه واحدهای دولتی طبق اصل ۴۴ به بخش خصوصی واگذار شده اند افزود: اشتغال تنها از راه سرمایه گذاری محقق می شود و منابع دولت در این راه محدود است و باید موانع بر سر راه سرمایه گذاری بخش خصوصی را برداریم.
استاندار تهران به طرح های سرمایه گذاری در شهرستان فیروزکوه که از سوی فرماندار در جلسه مطرح شد اشاره کرد و گفت: تجمیع اراضی در فیروزکوه کار بزرگی  است و اینکه از ۴ هزار هکتار زمین ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار تجمیع شده ارزشمند است.
وی با تاکید بر تسهیل کار سرمایه گذاران و کارآفرینان، افزود: نباید حتما معطل باشیم تا نامه ای بیاید و کار انجام دهیم، اگر کار انجام شدنی باشد و ما معطل کنیم قطعا مسئول هستیم، باید کمک کنیم تا مجوزها به موقع گرفته شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *