کارگاه روزنامه نگاری ویژه محیط بانان در اهواز

اخبار اخبار محیط زیست ایران

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان از برگزاری نخستین کارگاه خبرنویسی محیط زیست ویژه محیط بانان و کارشناسان محیط زیست چهارشنبه بیست و چهارم آبان ماه 96 در اهواز خبر داد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، احمدرضا لاهیجان زاده با اشاره به ضرورت آشنایی محیط بانان و کارشناسان اداره با خبرنویسی حرفه ای و تعامل بهتر با رسانه ها گفت : این اداره کل در نظر دارد با هدف تقویت توان محیط بانان و کارشناسان برای ارائه برنامه ها و فعالیت های انجام شده در حوزه های مختلف محیط زیست شش کارگاه در طول سال برگزار نماید .

لاهیجان زاده در مورد دیگر اهداف این دوره ها افزود: انتقال دانش زیست محیطی کارشناسان به شهروندان از طریق خبرنگاران و رسانه ها به منظور حفاظت از محیط زیست و آموزش فرهنگ زیست محیطی ضروری است و آموزش خبرنویسی به ویژه در شبکه های اجتماعی می تواند در این مسیر گره گشا باشد.

وی سرعت بخشیدن به چرخه اطلاع رسانی به صورت حرفه ای را برای کارشناسان محیط زیست مهم دانست و اظهار کرد : موضوعات محیط زیست هم فرایند و هم رویداد هستند و لازم است که در صورت بروز هر اتفاقی، کارشناسان اداره کل، شهروندان و مسئولان را در جریان بگذارند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان چگونگی برگزاری این کارگاه ها را تشریح کرد و افزود: این کارگاه ها در فاز اول برای حدود 60 نفر از محیط بانان و کارشناسان در اهواز برگزار خواهد شد و در مرحله دوم به صورت منطقه ای به طور عملی تر و تخصصی تر اجرا می شوند. به طور مثال، در یک منطقه محیط زیست طبیعی برای ما مهم است و حفاظت و برخورد با شکارچیان غیرقانونی مدنظر است. در منطقه ای دیگر، عمده فعالیت ها مربوط به آلودگی محیط زیست و حوزه پایش آلاینده های زیست محیطی، ریزگردها و آلودگی های نفتی و پیشگیری از بروز حوادث آلوده کننده مهم میباشد .

لاهیجان زاده افزود : اطلاع رسانی در حوزه مناطق چهارگانه شامل «دریا، سواحل و خوریات»، «دشت»، «جنگل و کوهستان»، و «تالاب ها» نیز ضروری است، بنابراین با توجه به هر موضوع در مناطق استان کارگاه هایی برگزار می شود.

گفتنی است، اولین کارگاه مقدماتی خبرنویسی محیط زیست در تاریخ 24/08/96 در محل سالن آمفی تئاتر اداره کل محیط زیست خوزستان واقع در بلوار گلستان اهواز با تدریس زینب شریفی دارای دکترای تخصصی ارتباطات و روزنامه نگاری محیط زیست برگزار می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *