گرمایش زمین و چشم انداز افزایش مرگ و میر در کشورهای گرم

محققان انگلیسی هشدار دادند که اگر اقدامی انجام نشود، میزان مرگ و میر در کشورهای گرم تا سال ۲۰۹۰ ، به خاطر گرمایش زمین، بیش از ۱۲.۷ درصد افزایش می یابد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از روزنامه دیلی میل، محققان دانشکده بهداشت و پزشکی مناطق گرمسیری در لندن با اشاره به تداوم افزایش دمای هوای جهان هشدار دادند که به زودی شاهد افزایش میزان مرگ و میر افراد در مناطق دارای آب و هوای گرم خواهیم بود.
این محققان در یک مطالعه، میزان مرگ و میر مرتبط با آب و هوای سرد و گرم را در ۴۵۱ منطقه جهان مقایسه کردند و متوجه شدند که میزان مرگ و میر افراد در مناطق گرم بیشتر از سایر مناطق تحت تاثیر گرمایش زمین قرار خواهد گرفت.
یافته های این محققان نشان می دهد درصورتی که هیچ اقدامی تا سال ۲۰۹۰ صورت نگیرد، میزان مرگ و میر افراد در جنوب شرق آسیا ۱۲.۷ درصد افزایش می یابد درحالیکه این افزایش در جنوب اروپا ۶.۴ درصد خواهد بود.
بر اساس یافته های این مطالعه، پیش بینی می شود میزان مرگ و میر افراد در کشورهای دارای آب و هوای سردتر تغییر نکند و یا حتی کاهش یابد.
بر اساس این تجزیه و تحلیل ها، بعید است که در مناطق سردتر زمین مانند شمال اروپا تغییری در میزان مرگ و میر افراد ایجاد شود اما در مناطق گرم تر شاهد یک افزایش فاجعه بار خواهیم بود.
دکتر آنتونیو گاسپارینی نویسنده ارشد این مطالعه گفت: تغییر وضعیت اقلیمی زمین اکنون به اندازه زیادی به عنوان بزرگترین تهدید قرن بیست و یکم جهان شناخته می شود.
به گمان محققان، درصورت اجرایی شدن راهکارهایی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای می توان از شمار زیادی از این مرگ و میرها پیشگیری کرد.
دکتر گاسپارینی افزود: خبر خوب این است که اگر اقدامی برای کاهش گرمایش زمین انجام دهیم برای مثال با تبعیت از آستانه های تعیین شده در توافق نامه اقلیمی پاریس، تاثیر افزایش دما بر میزان مرگ و میر افراد به اندازه زیادی کم تر خواهد بود.
علمی **۲۰۳۸**

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *