کاهش 75 درصدی وقوع حریق در مناطق حفاظت شده

اخبار اخبار محیط زیست ایران

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: در 6 ماه نخست سال جاری تعداد وقوع حریق در مناطق حفاظت شده استان 75 درصد کاهش یافته است.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):شهرام احمدی عصر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرکرد، با اشاره به کاهش 75 درصدی وقوع حریق در مناطق حفاظت شده چهارمحال و بختیاری طی 6 ماهه نخست سال جاری، اظهار کرد: در 6 ماهه نخست امسال پنج حریق با مساحت یک هزار و 200 مترمربع مناطق حفاظت شده استان را در بر گرفته که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته 20 حریق با مساحت 406 هزار و 170 متر مربع بوده است.

وی با بیان اینکه بیشتر آتش‌سوزی‌ها در منطقه حفاظت شده هلن صورت گرفته است، افزود: بی احتیاطی گردشگران، دامداران، عشایر و اختلافات قومی قبیله‌ای از جمله دلایل آتش‌سوزی‌ها بوده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه تعداد تخلفات محیط زیستی طی 6 ماه اول سال جاری در استان 79 مورد بوده است، اضافه کرد: این تعداد در مدت مشابه سال گذشته 78 مورد بوده است.

احمدی با بیان اینکه صید‌ ماهی، زنده‌گیری، شکار پرندگان و پستانداران از جمله تخلفات زیست محیطی است، ادامه داد: محیط‌بانان استان به صورت شبانه‌روزی وضعیت مناطق حفاظت شده را کنترل و بررسی می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *