کاهش ۷۵ درصدی وقوع حریق در مناطق حفاظت شده

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: در ۶ ماه نخست سال جاری تعداد وقوع حریق در مناطق حفاظت شده استان ۷۵ درصد کاهش یافته است.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):شهرام احمدی عصر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرکرد، با اشاره به کاهش ۷۵ درصدی وقوع حریق در مناطق حفاظت شده چهارمحال و بختیاری طی ۶ ماهه نخست سال جاری، اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست امسال پنج حریق با مساحت یک هزار و ۲۰۰ مترمربع مناطق حفاظت شده استان را در بر گرفته که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته ۲۰ حریق با مساحت ۴۰۶ هزار و ۱۷۰ متر مربع بوده است.

وی با بیان اینکه بیشتر آتش‌سوزی‌ها در منطقه حفاظت شده هلن صورت گرفته است، افزود: بی احتیاطی گردشگران، دامداران، عشایر و اختلافات قومی قبیله‌ای از جمله دلایل آتش‌سوزی‌ها بوده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه تعداد تخلفات محیط زیستی طی ۶ ماه اول سال جاری در استان ۷۹ مورد بوده است، اضافه کرد: این تعداد در مدت مشابه سال گذشته ۷۸ مورد بوده است.

احمدی با بیان اینکه صید‌ ماهی، زنده‌گیری، شکار پرندگان و پستانداران از جمله تخلفات زیست محیطی است، ادامه داد: محیط‌بانان استان به صورت شبانه‌روزی وضعیت مناطق حفاظت شده را کنترل و بررسی می‌کنند.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *