دستگیری شکارچی غیرمجاز یک رأس کل وحشی در ارتفاعات دریاچه تار دماوند

اخبار اخبار محیط زیست ایران اخبار محیط زیست تهران اخبار محیط زیست دماوند

 پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش روابط عمومی ، عباس میرزاکریمی رئیس اداره حفاظت محیط زیست دماوند از دستگیری شکارچی غیر مجاز در ارتفاعات دریاچه تار دماوند خبر داد.

وی با اعلام این خبر گفت : روز گذشته محیط بانان یگان حفاظت حفاظت این اداره ، شکارچی غیرمجاز یک رأس کل وحشی را در ارتفاعات اثر طبیعی ملی دریاچه تار دماوند دستگیر نمودند .

عباس میرزاکریمی خاطرنشان کرد که : روز گذشته محیط بانان این اداره حین گشت و کنترل منطقه متوجه حضور یک گروه شکارچی غیرمجاز در ارتفاعات شدند که بلافاصله اقدامات اولیه جهت دستگیری متخلفین را انجام دادند.

وی افزود: با توجه به صعب العبور بودن منطقه ، اشراف ارتفاعات به نواحی پست و همچنین فاصله ی مأمورین با متخلفنین ، مأمورین ناچار به کمین در مکان مناسب شدند که در نهایت با تعقیب متخلفین ، یک نفر دستگیر و ۳ نفر دیگر متواری شدند که فرد دستگیر شده به شکارغیرمجاز اقرار و تحقیقات برای دستگیری سایر متخلفنین در حال انجام می باشد .

وی گفت : به همین منظور پرونده قضایی تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی به دادگاه ارسال و اقدامات دستگیری سایر متخلفین با دستور مراجع قضایی در حال انجام میباشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *