بررسی اثربخشی کتاب انسان و محیط زیست در مدارس استان قزوین

 

🌎🌎🌎روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین اعلام کرد:بررسی اثربخشی کتاب انسان و محیط زیست در مدارس استان قزوین

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): کتاب انسان و محیط زیست با حضور کارشناسان و مسئولین ادارات حفاظت محیط زیست استان قزوین و سرگروه آموزشی اداره کل آموزش پرورش جهت تاثیرگذاری هرچه بیشتر  مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین سیاوش شمسی پور مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین با تایید خبر فوق اظهار کرد: این جلسه با حضور مسئولین واحد های ذیربط و سرگروهای استانی کتاب انسان و محیط زیست و شهرستانی برگزار شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین ضمن اعلام خرسندی از ورود مباحث محیط زیست  به نظام آموزشی کشور در قالب کتاب انسان و محیط زیست گفت: این اداره کل تمام اهتمام خود را در جهت اثر بخشی هرچه بیشتر آموزش این کتاب در بین دانش آموزان و دبیران گرانقدر بکار خواهد بست و در این راستا تهیه محتوا های کمک آموزشی برای دبیران و برگزاری آموزش های ضمن خدمت برای آنان و همچنین پیگیری نظام آموزشی فعال برای دانش آموزان و توجه به فعالیت ها و یافته های دانش آموزان در حین آموزش و استفاده از خلاقیتهای دانش آموزان را در این راستا موثرخواهد بود.

وی در ادامه گفت: آموزش پرورش به منظور ارتقای دانش و مهارت های دبیرانی که این کتاب را تدریس می کنند دوره های آموزش ضمن خدمت برنامه ریزی شده واز دیماه به اجرا خواهد گذاشت و کارشناسان حوزه های مختلف  اداره کل حفاظت محیط زیست استان نیز در برنامه های آموزش و تدریس مباحث پسماند و تنوع زیستی این دوره ها با آموزش و پرورش همکاری لاز م را خواهند داشت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین همچنین افزود: با اعلام زمان قطعی برگزاری آموزش های ضمن خدمت مربوط به کتاب انسان و محیط زیست و سرفصل های آموزشی، اداره کل حفاظت محیط زیست مدرسین این دوره را تامین خواهد کرد.

شمسی پور گفت:در راستای حمایت از فعالیت های زیست محیطی در مدارس و واحد های آموزشی مقرر شد کارت هایی با عنوان محیط یار دانش آموزی از طریق اداره کل حفاظت محیط زیست تهیه و با درج شرح وظایف دانش آموزان محیط یار در اختیار دانش آموزان پایه یازدهم قرار گیرد.

وی همچنین اظهار کرد: به منظور ارتقای اثر بخشی مباحث کتاب انسان و محیط زیست اداره کل حفاظت محیط زیست استان  همکاری لازم را  با اداره کل آموزش و پرورش استان جهت بازدید دبیران و دانش آموزان از مناطق تحت مدیریت و موزه تنوع زیستی بعمل خواهد آورد.

سیاوش شمسی پور همچنین افزود: محتوا های کمک آموزشی متناسب سرفصل های کتاب از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست  تهیه خواهد شد و جهت  توزیع آن آن از طریق سرگروه در بین دبیران مدرسان کتاب ارائه می گردد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین در پایان گفت: امیدواریم بتوانیم با این اقدامات بتوانیم در فرهنگسازی جامعه اثرگذار باشیم و موجبات کاهش آلودگیهای زیست محیطی و افزایش فرهنگ حفظ محیط زیست فراهم آوریم                     @doeqazvin

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *