هوای تهران با شاخص ۱۴۱ ناسالم است

اخبار اخبار محیط زیست ایران اخبار محیط زیست تهران

 کیفیت هوای تهران امروز – سه شنبه – با شاخص ۱۴۱ در شرایط ناسالم قرار دارد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران روز سه شنبه با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲,۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز با ۲۵ عدد افزایش نسبت به روز گذشته بر روی عدد ۱۴۱ قرار گرفته است.
محمد رستگاری افزود: میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز در همین مدت از۶۹ به ۸۳ افزایش یافته است.
همچنین میزان آلاینده منوکسید کربن نیز درهمین مدت از ۴۹به ۴۸ کاهش یافته است.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های پیروزی (منطقه ۱۳) ، شاد آباد( منطقه ۱۸)و پارک سلامت (منطقه ۱۷) به ترتیب با شاخص ۱۶۶ ،۱۶۳و ۱۶۲بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته را داشتند.
رستگاری خاطرنشان کرد: ایستگاه های شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۷۶، اتوبان محلاتی (منطقه ۱۶)با شاخص ۸۰ کمترین میزان آلودگی هوای تهران را در ۲۴ ساعت گذشته داشتند.
معاون اداره کل محیط زیست استان تهران به عموم شهروندان به ویژه سالمندان، کودکان و افراد مبتلا به بیماری های قلبی و تنفسی توصیه کرد با توجه به شرایط کیفی هوا از فعالیت در فضای باز و تردد غیرضروری در شهر خودداری کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *