واحدهای صنعتی همراه با محیط زیست قم مورد حمایت قرار می گیرند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: واحدهای آلاینده صنعتی در استان قم که با جدیت به دنبال اجرای قوانین و ضوابط زیست محیطی هستند، حمایت قرار خواهند شد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، تورج همتی در بازدید از تعدادی از واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان گفت: این اداره کل همواره در راستای اقتصاد مقاومتی و تحقق توسعه پایدار، از فعالان صنعتی حمایت می کند، اما توسعه و استقرار واحدهای صنعتی باید براساس ضوابط قوانین و ظرفیت زیستی استان باشد.
وی با اشاره به شکایت ها و گلایه های مردم بخش سلفچگان از آلودگی های زیست محیطی در این منطقه، خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیک بودن سکونتگاههای شهری و روستایی به شهرک صنعتی سلفچگان، هرگونه توسعه و استقرار واحدهای صنعتی در این منطقه، باید بر اساس کار کارشناسی دقیق و مدون صورت بپذیرد تا شاهد آثار زیانبار آن بر سلامت عمومی جامعه نباشیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در پایان بر ضرورت نوسازی خطوط تولید و بهره مندی از تکنولوژی های نوین در راستای کاهش آلودگی های زیست محیطی در واحدهای صنعتی تأکید کرد و گفت: امیدواریم تسهیلات لازم برای نوسازی خطوط تولید و توسعه ضابطه مند تولید و اشتغال در استان قم در اختیار صاحبان صنایع قرار گیرد.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *