رهاسازی یک قطعه افعی دماوندی

اخبار اخبار محیط زیست ایران اخبار محیط زیست تهران اخبار محیط زیست دماوند

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش روابط عمومی ، عباس میرزاکریمی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست دماوند از تحویل یک قطعه افعی دماوندی توسط یکی شهروندان به این اداره خبر داد.

عباس میرزاکریمی در این خصوص گفت : یکی از شهروندان پس از اینکه متوجه یک قطعه افعی دماوندی در مجاورت منازل مسکونی می شود ، بدون اینکه آسیبی به آن بزند ، اقدام به زنده گیری و تحویل آن به این اداره جهت رها سازی در زیستگاهش نمود .

وی با اشاره به نقش مهم گونه ی مارها در طبیعت و اکوسیستم افزود : این افعی از گونه‌های در حال انقراض است که به عنوان گونه آسیب پذیر معرفی شده و در لیست حفاظت قرار گرفته است که متاسفانه  با خطراتی همچون کشته شدن توسط افراد ، صید آن‌ها به صورت غیر مجاز برای سم‌گیری و تولید پاد‌زهر ، از بین رفتن زیستگاهشان توسط  چرای بی‌رویه دام‌ها  و یا آتش زدن و از بین بردن لانه‌ها و پناهگاه‌های آنان  به شدت رو به کاهش می باشد.

عباس میرزاکریمی با تقدیر از این حرکت طبیعت دوستانه و ارزشمند این شهروند دماوندی از مردم خواست تا در صورت مواجه با هر گونه ی جانوری قبل از هر اقدامی و یا آسیبی با اداره محیط زیست شهرستان دماوند تماس گرفته شود تا اقدامات لازم در اینخصوص بعمل آید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *