زنده گیری یک بهله جغد به دلیل ناتوانی در پرواز

اخبار اخبار محیط زیست ایران اخبار محیط زیست تهران اخبار محیط زیست دماوند

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش روابط عمومی ، عباس میرزاکریمی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست دماوند از زنده گیری یک بهله جغد که بدلیل ضعف و ناتوانی قادر به پرواز نبود خبر داد.

عباس میرزاکریمی با اشاره به اینکه مشارکت مردم در حفاظت از محیط زیست و تنوع زیستی یکی از دغدغه های مهم محیط زیست میباشد اظهار کرد : یکی از از شهروندان دماوندی با مشاهده ی یک بهله جغد که توان پرواز نداشت ، اداره حفاظت محیط زیست را در جریان قرار داد که مأموران یگان حفاظت محیط زیست نیز با حضور در محل اقدام به زنده گیری و انتقال این پرنده به اداره نمودند .

وی با بیان اینکه این قطعه پرنده توانایی پرواز ندارد ، افزود : بعد از مراقبت های اولیه ، سپس مداوا و تیمار با توجه به تشخیص دامپزشک ، زمانی که توان پرواز را بدست بیاورد توسط مأموران یگان حفاظت محیط زیست در یکی از زیستگاه های طبیعی شهرستان رها سازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه تمامی جغدها به عنوان گونه های حفاظت شده و شکار هستند ، تصریح کرد : شاه‌بوف (Bubo bubo) از خانواده جغد، بزرگ‌ترین نوع جغد و دو برابر جغد گوش‌دراز است. شاه‌بوف در حدود ۶۶ تا ۷۰ سانتیمتر طول دارد. این پرنده دارای گوشپرهای مشخص، سینه زرد مایل به قهوه‌ای بارگه‌های پهن، چشم‌های درشت نارنجی رنگ، سطح پشتی زرد مایل به قهوه‌ای بالکه‌های قهوه‌ای پررنگ است.

عباس میرزاکریمی در پایان خواستار آن شد که با توجه به نقش مهم جغدها در کنترل موش ها ، از عموم مردم تقاضا داریم تا در حفاظت از این گونه با اداره حفاظت محیط زیست همکاری داشته باشند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *