افزایش جمعیت حیات وحش در شهرستان دماوند

اخبار اخبار محیط زیست ایران اخبار محیط زیست تهران اخبار محیط زیست دماوند

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش روابط عمومی ، عباس میرزاکریمی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست دماوند از  افزایش جمعیت حیات وحش در دماوند خبر داد.

عباس میرزاکریمی در این خصوص گفت : هر ساله یک سرشماری به منظور برآورد جمعیت حیات وحش ، انجام میگیرد تا با بررسی آمار موجود نسبت به برنامه ریزی جهت بهبود مدیریت در سالهای آتی اقدامات لازم صورت پذیرد . در همین راستا ، سرشماری که امسال و طی چند روز اخیر توسط محیط بانان و جوامع محلی انجام شد  ، حاکی از افزایش جمعیت پستانداران شاخص علی الخصوص کل و بز و قوچ و میش وحشی میباشد .

وی ضمن اشاره به اهمیت موضوع و هچنین ارزش حیات وحش در طبیعت و نقش مهم آنها زیست شناسی ، علمی و پژوهشی ، و بخصوص حفظ تعادل  اکوسیستم  افزود :   پستانداران وحشی خصوصاً کل و بز و قوچ و میش علاوه بر اهمیت زیست گونه ای خود به جهت اینکه به عنوان غذای سایر گوشتخوارانی همچون پلنگ و گرگ و … میباشد بنابراین در چرخه ی حیات سایر گونه ها نیز بسیار تأثیرگذار میباشد .

وی در پایان گفت : افزایش جمعیت حیات وحش  بیانگر همکاری خوب مردم بخصوص حامیان طبیعت میباشد که برای حفظ محیط زیست همکاری بسیاری دارند که جای بسی تشکر و قدردانی میباشد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *