کیفیت هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم می باشد

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به افزایش میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲,۵ میکرون نسبت به روز گذشته گفت: کیفیت هوای تهران با شاخص ۱۴۳ همچنان برای گروه های حساس ناسالم است.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».
محمد رستگاری روزیکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲,۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز با ۳۴ عدد افزایش نسبت به روز گذشته بر روی عدد ۱۴۳ قرار گرفته و برای گروه های حساس ناسالم است.
وی با اشاره به افزایش غلظت آلاینده منوکسید کربن در ۲۴ ساعت گذشته از ۵۰به۵۴ افزود: میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز در ۲۴ ساعت گذشته از ۶۵ به ۸۶ افزایش پیدا کرده است.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های پیروزی(منطقه ۱۳) ، شهرداری منطقه ۱۵و شهرری (منطقه ۲۰)با شاخص ۱۶۹،۱۷۱و ۱۶۸ بیشترین میزان آلودگی شهر تهران را در ۲۴ ساعت گذشته داشتند.
رستگاری افزود: فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰) ،پونک و میدان فتح(منطقه ۹) با شاخص ۵۰ ، ۷۱ و۸۷ به ترتیب کمترین میزان آلودگی را در ۲۴ ساعت گذشته داشتند.
معاون اداره کل محیط زیست استان تهران به شهروندان به ویژه سالمندان، کودکان و افراد مبتلا به بیماری های قلبی و تنفسی توصیه کرد با توجه به شرایط کیفی هوا از فعالیت در فضای باز و تردد غیرضروری در شهر خودداری کنند.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *