تحویل یک بهله سارگپه به محیط زیست دماوند

اخبار اخبار محیط زیست ایران اخبار محیط زیست تهران اخبار محیط زیست دماوند

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش روابط عمومی ، عباس میرزاکریمی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست دماوند از تحویل یک بهله سارگپه توسط دوستداران طبیعت به محیط زیست دماوند خبر داد.

عباس میرزاکریمی اظهارداشت : یک بهله سارگپه توسط دوستداران محیط زیست تحویل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند شده ،که پس از تیمار و بازیابی قدرت پرواز در منطقه رها سازی خواهد شد.

وی افزود : در حال حاضر مردم مشارکت و همکاری خوبی با محیط زیست دارند و درصورت مشاهده گونه های مختلف پرندگان و جانواران به این اداره یا تحویل داده و یا اطلاع رسانی می کنند .

میرزاکریمی خاطرنشان کرد که :‌ سارگپه پرنده ای شکاری از راسته شاهین سانان، کوچکتر از عقاب، با جثه ای متوسط و توپر، سری کوچک و گرد روی گردنی کلفت، بال های پهن و دم کوتاه میباشد که رنگ پر و بال بسیار متنوعی دارد که در طبیعت در کنترل جمعیت جوندگان و خزندگان نقش بسزایی دارد. سارگپه پرنده بومی ایران است و در زمره پرندگان حمایت شده قرار دارد.

وی در پایان ضمن یادآوری اینکه سارگپه در زمره پرندگان حمایت شده می باشد و شکار یا نگهداری غیرمجاز آن غیرقانونی بوده و در صورت مشاهده پیگرد قانونی دارد، افزود: در صورت مشاهده پرندگان و حیوانات وحشی زخمی ، به حفاظت محیط زیست در شهرستان  دماوند اطلاع دهند تا اقدامات لازم برای تیمارداری این گونه ها و بازگشت به دامان طبیعت انجام گیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *