هوای تهران با شاخص ۱۰۸ برای گروههای حساس ناسالم است

اخبار اخبار محیط زیست ایران اخبار محیط زیست تهران

کیفیت هوای پایتخت امروز -چهارشنبه- با شاخص ۱۰۸ در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران روز چهارشنبه با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲,۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز با ۵ عدد افزایش بر روی عدد۱۰۸ قرار گرفته و بری گروههای حساس ناسالم است.
محمد رستگاری با اشاره به کاهش غلظت آلاینده منوکسید کربن در این مدت از ۴۳ به۴۲ افزود: میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز در ۲۴ ساعت گذشته از۵۹ به۶۳ افزایش یافته است.
کیفیت هوای تهران در این هفته در روزهای شنبه ، یکشنبه وسه شنبه ناسالم بود و فقط در روزدوشنبه در وضعیت سالم قرار داشت.
وی گفت: پارک سلامت (منطقه ۱۷) با شاخص۱۵۴، پیروزی (منطقه ۱۳) با شاخص۱۵۳ و شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص۱۵۲ بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته را داشتند.
رستگاری خاطرنشان کرد: گلبرگ (منطقه ۸)،شهرداری منطقه ۱۶ و ستاد بحران(منطقه هفت )به ترتیب با شاخص های۴۸ و۵۰ و ۵۹ کمترین میزان آلودگی شهر تهران را دراین مدت داشتند.
معاون پایش اداره کل محیط زیست استان تهران تصریح کرد: با توجه به افزایش غلظت آلاینده های جوی، به گروه های حساس( کودکان و سالمندان) و افراد مبتلا به بیماری های قلبی و تنفسی توصیه می شود از فعالیت و تردد غیرضروری در فضای باز خودداری کنند.
«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *