انتقال ۱۵۰ میلیون مترمکعب فاضلاب تصفیه شده به دریاچه

انتقال ۱۵۰ میلیون مترمکعب فاضلاب تصفیه شده به دریاچه ارومیه با اتمام فاز دوم تصفیه خانه تبریز موجب احیای بخشی از دریاچه می‌شود.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):به گزارش خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛  آخرین تراز سطح آب دریاچه ارومیه در تاریخ ۱۸ دی ماه در مقایسه با تراز این دریاچه در روز مشابه سال گذشته، ۲۴ سانتی متر است.

گفتنی است؛ بر اساس آخرین تراز سطح آب دریاچه ارومیه وسعت دریاچه ۳۱۱.۲ کیلومتر مربع و حجم آب موجود در دریاچه ارومیه ۰.۵ میلیارد مترمکعب کاهش یافته است.

آخرین تراز سطح آب دریاچه ارومیه / انتقال 150 میلیون مترمکعب فاضلاب تصفیه شده به دریاچه

کاهش سطح تراز دریاچه ارومیه در صورتی اتفاق افتاده است که با اتمام فاز ۲ تصفیه خانه فاضلاب تبریز، ۱۵۰ میلیون مترمکعب فاضلاب تصفیه شده به این دریاچه انتقال می‌یابد.

باتوجه به کاهش سطح تراز دریاچه ارومیه علی رضا ایمانلو  مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی از انتقال ۱۵۰ میلیون متر مکعب فاضلاب تصفیه شده به دریاچه ارومیه با اتمام فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب تبریز خبر می دهد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی با بیان اینکه یکی از راهکارهای احیای دریاچه ارومیه، تامین آب از طریق تصفیه خانه پساب شهری است، گفت: یکی از پروژه های تصفیه خانه پساب تبریز در فاز دوم است که برای تعداد ۹۰۰ هزار نفر و با اعتبار ۴۲۵ میلیارد تومان طراحی شده است.

گزارش////////آخرین تراز سطح آب دریاچه ارومیه / انتقال 150 میلیون مترمکعب فاضلاب تصفیه شده به دریاچه

وی ادامه داد: علاوه بر پروژه‌های فاز اول و دوم که با تامین اعتبار اجرا خواهند شد به فکر اجرای فاز سوم هستیم تا ۵.۵ مترمکعب آب تصفیه شده شهر تبریز را به دریاچه ارومیه منتقل کنیم.

گفتنی است؛ با آغاز فاز دوم تصفیه خانه تبریز هر سال حدود ۱۲۵ میلیون متر مکعب آب به دریاچه ارومیه منتقل می شود.

انتهای پیام/

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *