تحویل یک قطعه قرقاول به محیط زیست در شهرتهران

اخبار اخبار محیط زیست ایران اخبار محیط زیست تهران

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرتهران از تحویل یک قطعه قرقاول توسط شهروند دوستدار محیط زیست به اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان خبر داد

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):به گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران(سامات)،محمد حسین بازگیر اعلام این خبر گفت: صبح امروز یک قطعه قرقاول نر توسط یکی از شهروندان به اداره حفاظت محیط زیست شهرتهران تحویل داده شد.
وی افزود: این پرنده پس از تیمار اولیه و اطمینان از وضعیت سلامت ، جهت اقدامات درمانی و قابلیت رهاسازی در مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست به کلینیک حیات وحش پارک طبیعت پردیسان منتقل شد.
بازگیر خاطر نشان کرد: هنوز برنامه حفاظتی خاصی برای این پرنده در نظر گرفته نشده است و با توجه به اینکه جمعیت این پرنده در سال های اخیر کاهش چشمگیری داشته است، بنابراین، باید نسبت به حفاظت از محل های تولید مثل و آشیانه سازی این گونه اقدامات جدی حفاظتی به عمل آورد.
گفتنی است قرقاول از پرندگان بومی ایران و از راسته ماکیان سانان است که به خاطر داشتن دم بلند و راه رفتن باشکوهش از سایر ماکیان متمایز بوده و یکی از عجیب‌ترین پرندگان جهان است.جنس نرو ماده این پرنده کاملاً با هم تفاوت دارند و رنگ پر آنها برحسب زیرگونه جنس و سن تغییر می‌کند. نرهای بالغ پروبال رنگین و پر زرق و برق و دمی دراز تر و سر و گردن آنها به رنگ سبز تیره براق است. زیستگاه این پرنده در جنگل‌های مرطوب، بوته‌زارهای تمشک و درختان پهن برگ یا خزان‌کننده‌است که در زیر بوته‌های آن‌ها آشیانه می‌کند. قرقاولها وابستگی زیادی به جنگل‌های و بوته‌زارها دارند آنها معمولاً در جنگلها استراحت و در نقاط باز و کم‌درخت و کشتزارها به تغذیه می‌پردازند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *