خروج 72 دیگ آلاینده ایرالکو از مدار تولید

اخبار اخبار محیط زیست ایران

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: در کارگروه کاهش آلودگی هوای استان مقرر شد از ابتدای بهمن ماه امسال در راستای کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک 72 دیگ خط پنج واحد صنعتی آلومینیوم ایران (ایرالکو) از مدار خارج شود.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی، رضا میرزایی در این باره گفت : نیمی از خط پنج شرکت آلومینیوم ایران(ایرالکو) امسال در راستای مطالبات به حق مردم برای کاهش آلودگی هوای شهر اراک از مدار تولید خارج می شود.
وی اظهار داشت: وضعیت هوای کلانشهر اراک از ابتدای سال جاری تا کنون، 9 روز پاک، 231 روز سالم، 52 روز ناسالم برای گروه های حساس و چهار روز ناسالم برای همه گروه ها بوده است.
میرزایی افزود: بیشترین روزهای ناسالم کلانشهر اراک با هشت روز ناسالم در ماه های تیر و شهریور و کمترین روزهای ناسالم در ماه های خرداد و مرداد بوده است.
وی ادامه داد: تعداد روزهای ناسالم تا پایان آذرماه سال گذشته 87 روز بوده است که این رقم با 41 درصد کاهش در سال جاری به 52 روز رسیده است.
گفتنی  است ؛که در این نشست بر تسریع در عملیات اجرایی پل های روگذر برای روان سازی ترافیک در سطح شهر، جایگزینی یک هزار دستگاه موتورسیکلت برقی به جای موتورسیکلت بنزینی و توزیع یک هزار دوچرخه برقی در بین مردم، کاشت 300 هکتار جنگل کاری جدید، خروج خودرو های فرسوده و اتوبوس ها با عمر بالای 10 سال از چرخه ناوگان حمل و نقل درون شهری تاکید شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *