شکارچی متخلف، مبلغ حفاظت محیط زیست می شود

دادگاه چناران یک متخلف محیط زیست را محکوم به مطالعه و خلاصه برداری از یک کتاب ۳۰۰ صفحه ای با موضوع حیات وحش و همچنین ایجاد یک کانال تلگرامی جهت ترویج حفاظت از محیط زیست کرد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای چناران، هادی موسی پور در جمع خبرنگاران از صدور یک حکم قابل توجه دادگستری این شهرستان در  حوزه شکار و صید خبر داد.

رییس اداره حفاظت از محیط زیست چناران در این خصوص اظهار داشت: متخلف به اتهام شکار و صید پرندگان شامل ۲ قطعه فاخته ، ۲ عدد پامسواکی و ۲ بهله پرنده شکاری شامل ۱ بهله پیغو و شروع به شکار ۱ بهله بالا بان محکوم شده است.

وی افزود: دادگاه، متخلف را ملزم به  مطالعه کتاب ۳۰۰ صفحه ای در مورد گونه های حیات وحش در ایران و آثار سوء شکار حیوانات و خلاصه برداری از کتاب در ۷۰ صفحه به صورت دست نویس و نیز ایجاد کانال تلگرامی با ۳۰۰ عضو در مورد حیات وحش با نظارت اداره  محیط زیست و پرداخت ۲۰ میلیون ریال در حق خزانه دولت و ۵ سال حبس تعلیقی که در صورت رعایت نکردن مواد احکام صادره لازم الاجرا می شود  محکوم کرده است.

موسی پور در پایان ضمن تشکر از دادگستری شهرستان گفت :این گونه مجازات ها را در راستای حفاظت و صیانت  از محیط زیست و نقش بازدارندگی و پیشگیری در این حوزه بسیار مفید و اثرگزار در جامعه دانست.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *