بازگشت شغال زخمی به طبیعت پس از بهبودی

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش روابط عمومی ، عباس میرزاکریمی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند از تیمار و رهاسازی یک قلاده شغال خبر داد.

عباس میرزاکریمی در اینباره گفت : طی گزارش مردمی یک قلاده شغال  که در اثر  تصادف جاده ای دچار آسیب دیدگی شده بود به محیط زیست دماوند منتقل شد که تحت تیمار و مراقبت کامل محیط بانان این شهرستان قرار گرفت .

وی افزود : این شغال آسیب دیده پس از تیمار و بهبودی کامل و پس از تأیید دامپزشک و حصول اطمینان از  سلامت ، به آغوش طبیعت بازگشت.

وی تصریح کرد:  شایان ذکر است، شغال از خانواده سگ سانان و شبیه گرگ است که طول بدن آن از نیم متر تا یک متر و وزن آن از ۶ تا ۱۵ کیلوگرم است.این حیوان گاهی پستانداران کوچک ،پرندگان ، خزندگان و حشرات را برای تغذیه شکار می کند.

میرزا کریمی با اشاره به تصادفات جاده ای حیات وحش گفت : به طور معمول حیات وحش در  طول سال به دلایل مختلفی همچون یافتن غذا ، جفت گیری و یا تغییر محل زندگی خود  ناچار به خروج از زیستگاهشان ،  و  گاهی عبور از جاده ها می شوند که متاسفانه مورد اصابت خودروهای عبوری قرار می‌گیرند و مجروح  یا کشته می‌شوند. لازم است رانندگان در محل‌هایی که امکان عبور حیات وحش وجود دارد به تابلوهای راهنما دقت کافی داشته و با احتیاط بیشتر و سرعت کم از این جاده‌ها عبور کنند.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *