بیست و پنجمین همایش ارگان‌های دریایی آغاز بکار کرد

اخبار اخبار محیط زیست ایران

بیست و پنجمین همایش ارگان‌های دریایی با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، مدیران ارشد صنایع‌ دریایی و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دست اندرکاران حوزه دریایی کشور صبح امروز (سه شنبه) در تهران آغاز بکار کرد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):به گزارش ایرنا، در بیست و پنجمین همایش‌ ارگان‌های دریایی کشور 50 ارگان دریایی دولتی، غیردولتی و شرکت های فعال در حوزه بندری و دریایی شرکت کرده اند و در این همایش مشکلات و چالش های فراروی ارگان های دریایی کشور مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

قرار است در این همایش با حضور کارشناسان و متخصصان کشورمان سه میزگرد تخصصی با موضوعات ایمنی دریانوردی، حمل و نقل و امور لجستیک و نیز محیط زیست برگزار شود.

در میزگرد «توسعه حمل و نقل دریایی: ایمنی و امنیت دریانوردی» که با محوریت معاونت امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی و با مشارکت سازمان شیلات، نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، شرکت ملی نفتکش، سازمان محیط زیست، اتحادیه مالکان کشتی ایران، انجمن صنفی کارگری دریانوردی تجاری ایران برگزار می شود، راههای ارتقای ایمنی و امنیت دریانوردی به بحث گذاشته می شود.

میزگرد «لجستیک بندری و نقش بخش خصوصی در توسعه دریایی کشور» نیز با مسئولیت معاونت امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی و با مشارکت اتحادیه مالکان کشتی، انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته، انجمن صنفی کارگری دریانوردی تجاری ایران، شرکت تایدواتر و سایر شرکتهای خدمات دریایی و بندری برگزار خواهد شد.

«حفظ محیط زیست دریایی اساس توسعه پایدار» عنوان میزگرد سوم این رویداد دریایی است که با محوریت سازمان حفاظت محیط زیست و همکاری اداره کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، پژوهشگاه اقیانوس شناسی، سازمان شیلات و سایر ارگانها و موسسات نظیر رده بندی و شرکتهای کشتیرانی برپا می شود.

قرار بود این همایش روزهای دهم و یازدهم بهمن ماه در چابهار برگزار شود که به دلیل بارش برف و لغو پروازها، به تاخیر افتاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *