حفظ محیط زیست با کمک جوامع محلی

مدیرکل دفتر اکوسیستم های تالابی سازمان حفاظت محیط زیست در بازدید از تالاب خور خوران با تاکید بر اهمیت جنگل های حرا در این منطقه گفت : به دلیل قرار گیری این جنگل ها در آخرین حد جغرافیایی و آسیب پذیری بیشتر لزوم همکاری جوامع بومی درحفاظت بیشتر از این اکوسیستم های ارزشمند می باشد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان ، در راستای بزرگداشت روز جهانی تالابها در سال ۲۰۱۸ با شعار تالاب ها برای آینده شهری پایدار مراسم گرامیداشت روز جهانی تالاب ها در ۲۳ بهمن ماه سالجاری با همکاری شهرداری شهر بندر خمیر با حضور مدیر دفتر اکوسیستم های تالابی سازمان حفاظت محیط زیست  ،مدیر کل حفاظت محیط زیست استان وجمعی از مسئولان استانی وسمن های محیط زیستی استان برگزار شد.
باقر زاده کریمی مدیرکل دفتر اکوسیستم های تالابی سازمان حفاظت محیط زیست،  در ابتدای مراسم در بازدید از تالاب خور خوران با تاکید بر اهمیت جنگل های حرا در این منطقه گفت : به دلیل قرار گیری این جنگل ها در آخرین حد جغرافیایی و آسیب پذیری بیشتر آنها  لزوم همکاری جوامع بومی درحفاظت بیشتر از این اکوسیستم های ارزشمند پرداخت.
وی ضمن اشاره به پتانسل های بالای این منطقه یاد آور شد : در صورت مدیریت صحیح این منطقه می تواند به یک مرکز ملی تبدیل شود و در صورت تامین زیرساختهای مورد نیاز به عنوان یک شهر تالابی درکنوانسیون جهانی رامسر ثبت شود.
سمن های گردشگری شهر خمیردر این بازدید سوالاتی درخصوص جنگلهای حرا و شرایط این منطقه در گذشته مطرح کردند.
در ادامه این بازدید در پارک حرا مسابقه نقاشی توسط دانش آموزان دبستان دخترانه وپسرانه مدرسه  شاهد با موضوع تالاب برگزار شد وسپس توسط این دانش آموزان سرود زیبای بومی  اجرا شد .

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *