هوای تهران سالم شد

تهران-ایرنا-کیفیت هوای تهران بعد از ۱۵ روز آلودگی، امروز-چهارشنبه- با شاخص ۹۰ در شرایط سالم قرار دارد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به کاهش ۲۵ عددی میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲,۵ میکرون نسبت به روز گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز گفت:کیفیت هوای تهران با شاخص ۹۰ در شرایط سالم قرار دارد.
محمد راستگاری با بیان اینکه غلظت آلاینده منوکسید کربن در این مدت از ۳۲ به ۲۷ کاهش داشته است افزود: میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز در این مدت از ۶۹ به ۵۵ کاهش یافته است.
براساس این گزارش، پارک سلامت(منطقه۱۷) با شاخص ۱۳۹، شاد آباد(منطقه۱۸) با شاخص ۱۲۸ و شهرری(منطقه ۲۰) با شاخص ۱۲۲ بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته را داشته اند.
همچنین دانشگاه تهران (منطقه۶)، شهرداری منطقه ۱۶ و شهرداری منطقه ۲ به ترتیب به شاخص های ۲۶، ۴۱ و ۵۶ کمترین میزان آلودگی شهر تهران را دراین مدت داشته اند.
«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *