تصادف جاده ای یک قلاده روباه

اخبار اخبار محیط زیست ایران اخبار محیط زیست تهران اخبار محیط زیست دماوند

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش روابط عمومی عباس میرزاکریمی از تصادف جاده ای و زخمی شدن یک قلاده روباه  خبر داد .

عباس میرزاکریمی در این خصوص گفت : یک قلاده روباه که بر اثر تصادف با خودروهای عبوری   قرار گرفته بود توسط نیروهای آتش نشانی شهر پردیس ، جهت تیمار و مداوا به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند منتقل شد.

این روباه از وضعیت سلامت مناسبی برخوردار نبوده و در شرایط وخیمی قرار دارد که تحت معالجه و درمان دامپزشکان این شهرستان است. و پس از تیمار و اطمینان از سلامت آن ، توسط نیروهای یگان حفاظت این اداره در زیستگاه‌های طبیعی رهاسازی میگردد.

وی خاطر نشان کرد که :‌ هر ساله تعداد زیادی از حیات وحش در جاده‌‌ ها تلف می‌‌شوند تلفات جاده‌‌ای را می‌‌بایست بعنوان یک تهدید جدی برای تنوع‌‌ زیستی تلقی کرد چرا که این عامل می‌‌تواند تاثیر ات دراز مدتی بر اکوسیستم داشته باشد.  به همین دلیل به رانندگان عزیز توصیه می شود در مناطق خطر و محل عبور حیات وحش خصوصاً در هنگام شب ، سرعت را کاهش داده و با مشاهده حیوان توقف کرده و به آرامی  عبور کنند تا شاهد آسیب دیدگی و از بین رفتن حیات وحش نباشیم .

میرزاکریمی در پایان گفت : لازم میدانیم که تشکری داشته باشیم از نیروهای آتش نشانی که با مشاهده ی این  روباه زخمی بی تفاوت نبوده و جهت مداوا و بهبود به این اداره تحویل دادند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *