تشکیل جلسه (( طرح استقبال از بهار)) در شهرستان دماوند

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش روابط عمومی عباس میرزاکریمی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست دماوند از تشکیل جلسه  طرح استقبال از بهار در شهرستان دماوند خبر داد  .

میرزاکریمی در این خصوص اظهار داشت : با توجه به اینکه از طرف معاون محترم توسعه مدیریت حقوقی و امور مجلس سازمان یک شیوه نامه اجرایی مبنی بر طرح استقبال از بهار به کلیه ادارات ابلاغ شده است ،  جلسه ای در محل فرمانداری این شهرستان با حضور دستگاههای اجرایی به منظور جلب هم فکری و همکاری برای حفظ طبیعت و محیط زیست برگزار گردید .

وی در ادامه گفت : در حقیقت بهار به نوعی نوزاد تازه متولد شده ی سال محسوب می گردد و در صورتی که خوب از آن مراقبت نکنیم رشد ناقصی خواهد داشت و تمام سال را تحت تأثیر قرار خواهد داد . به همین دلیل است که  با انجام اقداماتی میتوانیم استقبال بهتری از تولد دوباره ی طبیعت داشته باشیم .

عباس میرزاکریمی ضمن تشکر از شهرداری رودهن و دهیاری چناران و رودهن ، که در زمینه ی حفظ محیط زیست شهری اقدامات قابل تقدیری را داشته اند ، افزود :‌ با توجه به اینکه شهرستان دماوند محل گردشگری میباشد ، پاکسازی حریم جاده ها ،  روستاها ، مناطق تفرجگاهی و زیباسازی محیط زیست شهری از اقدامات موثر برای اجرای این طرح خواهد بود . که در این جلسه مقرر گردید ، شهرداران و دهیاران در سه مرحله ؛ نیمه دوم اسفند ، ۱۳ فروردین ( روز طبیعت ) و ۲ اردیبهشت (روز زمین پاک ) در پاکسازی و همچنین جلوگیری از پراکندگی زباله ها هماهنگی و اقدامات لازم را بعمل آورند .

وی در پایان با اشاره به نقش مهم آموزش و پرورش در فرهنگ سازی گفت: همچنین در این نشست مقرر شد که متن ها و پیامهای زیست محیطی تهیه شده و در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد تا در مدارس شهرستان دماوند توسط معلمان به دانش آموزان ، آموزش داده شود .

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *