فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران: در قبال خرید و فروش پوست حیوانات اهلی وظیفه ای نداریم

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران از بررسی موضوع خرید و فروش پوست حیوانات در فروشگاهی در شهر تهران توسط ماموران یگان حفاظت خبر داد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):به گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران(سامات)،نقی میرزاکریمی با اعلام این خبر گفت: در پی کسب خبر و انتشار تصویری در فضای مجازی مبنی بر اینکه پوست حیوانات اهلی و وحشی در فروشگاهی در تهران بفروش می رسد، ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان تهران بلافاصله به محل مورد نظر اعزام شدند.
وی افزود: پس از بررسی موضوع توسط ماموران مشخص شد پوستهای موجود در فروشگاه مربوط به حیوانات اهلی به مانند گاو، میش و بز بوده است.
وی با اشاره به اینکه در عکس منتشر شده تصویر پوست گربه نیز مشاهده شد، اظهار داشت: پس از بررسی موضوع مشخص شد که پوست مربوط به گربه اهلی بوده و هیچ گونه پوست حیوانات وحشی در محل کشف نشد.
میرزاکریمی ادامه داد: پوست مشکوک گربه مشاهده شده در تصویر در هنگام حضور ماموران در محل کشف نگردید و بر اساس گفته های صاحب فروشگاه، پوست مربوط به گربه ای اهلی بوده و به شخص ناشناسی قبل از حضور ماموران به فروش رسیده است.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران تصریح کرد: کلیه امور جانوران وحشی از وظایف یگان حفاظت محیط زیست می باشد و در قبال خرید و فروش پوست حیوانات اهلی یگان حفاظت محیط زیست وظیفه ای ندارد، ولی اقدام به فروش پوست حیواناتی مانند گربه از لحاظ اخلاقی نادرست و ناشایست است.

 

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *