مجازات واحد آلاینده محیط زیست در دماوند

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش روابط عمومی عباس میرزاکریمی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست از مجازات یکی از واحدهای تولیدی آلاینده محیط زیست در شهرستان دماوند خبر داد  .

میرزاکریمی در این خصوص اظهار داشت : ۶ ماه پیش در پی بازدید های کارشناسان این اداره و مشاهده مواردی از آلودگی های محیط زیست ناشی از فعالیت یکی از واحدهای مستقر در شهرستان به این واحد اخطار جهت رفع آلودگی ابلاغ شد تا نسبت به رفع آن اقدام نمایند ، اما علیرغم مهلت اعطایی اقدامی در این خصوص صورت نپذیرفت  لذا متصدی واحد به مرجع قضایی معرفی گردید .

وی افزود : پس از اعلام جرم و ارائه مستندات آلودگی این واحد آلاینده به مراجع قضایی برابر قوانین و مقررات مجرم شناخته شد که از سوی دادگاه محترم دماوند ،  محکوم به مجازاتی گردید.

میرزاکریمی گفت : عدم رعایت ضوابط زیست محیطی علاوه بر اینکه موجب از بین رفتن مواهب و منابع محیط زیستی می گردد ، یک تهدید جدی علیه بهداشت عمومی محسوب میگردد که تمامی واحدهای صنعتی و معدنی واحدهای خدماتی و تولیدی ملزم به رعایت ملاحظات زیست محیطی میباشد و درصورت مشاهده انتشار آلودگی ها از جانب واحدها ، سازمان حفاظت محیط زیست برابر مقررات برخورد قانونی خواهد داشت.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *