خطر انقراض نیمی از گونه های مدیترانه را تهدید می کند

اخبار اخبار محیط زیست ایران

صندوق جهانی طبیعت (Wwf) هشدار داد که در صورت کاهش نیافتن گازهای گلخانه ای در جو زمین، نیمی از گونه های زیست محیطی دریای مدیترانه تا پایان قرن جاری میلادی از بین می روند.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی ایتالیا ‘انسا’، این صندوق که بزرگترین اتحادیه بین ‌المللی در زمینه حفاظت از محیط زیست است، به همراه دانشگاه انگلیسی ‘East Anglia’ و دانشگاه استرالیایی ‘James Cook University’ در مطالعاتی روی 80هزار گونه در 35 منطقه زمین، در آستانه روز جهانی زمین (24م مارس/4م فروردین) این هشدار را داد.
نتیجه این مطالعات که امروز (چهارشنبه) در مجله ‘Climatic Change’ منتشر شده است، با اشاره به اینکه افزایش دو درجه ای دمای هوا که حداکثر مجاز توافق پاریس است، می تواند 30 درصد از اکثر گونه ها را در مدیترانه به خطر بیندازد، افزوده است: درصورت کاهش نیافتن گازهای گلخانه ای بخصوص CO2، دمای جو زمین تا پایان این قرن 4.5 درجه افزایش می یابد که اسباب نابودی نیمی از تنوع زیستی را در مدیترانه فراهم خواهد ساخت.
لاک پشت های دریایی بیش از سایر گونه ها در خطر هستند.
صندوق جهانی طبیعت ایتالیا در آستانه روز جهانی زمین بر لزوم سیاست های کاهش گازهای گلخانه ای جهت محدود کردن تغییرات اقلیمی تاکید کرد.
انجمن دفاع از محیط زیست نیز از دولت آینده ایتالیا خواست تا قوانین م مقرراتی برای بستن مراکز زغال سنگ تا سال 2025 تصویب و یک برنامه ملی اقلیمی، انرژی و استراتژیکی تعریف کند.
اروپام**461 **1479

انتهای پیام /*

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *