گشایش اولین مرکز پرنده نگری کشور دراصفهان

اخبار اخبار محیط زیست ایران

اولین مرکز پرنده نگری کشور در اصفهان با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گشایش یافت.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):به گزارش”پارما”  سید رحمان دانیالی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان درآیین گشایش این مرکز با تقدیر از شورای شهر وشهرداری اصفهان از حمایت به عمل آمده در تاسیس این مرکز گفت: فعالان مدنی و زیست محیطی  به دلیل احاطه به مشکلات و معضلات حوزه های مختلف می توانند  با مشارکت خود در برطرف کردن مسائل زیست محیطی نیز راهگشا و اثر بخش عمل کنند و خواستارحساسیت بیشترو حضور پررنگ تر مسولان در برنامه های انجام شده از سوی سازمان های مردم نهاد زیستی شد.
وی نقطه قوت اصفهان را  در کنار برتری های متعدد استان، حضور سازمان های مردم نهاد زیست محیطی پرقدرت عنوان کرد.
دانیالی افزود: با وجود صنعتی بودن استان اصفهان، این نقطه از کشور دارای طبیعت فوق العاده ای است به گونه ای که 40 گونه خزنده و 41 گونه آبزی در استان اصفهان شناسایی شده که اگر از آنها غافل شویم یعنی از تالاب بین المللی گاوخونونی غافل شدیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به بارش های بسیار اندک در سالجاری نسبت به سالهای گذشته اظهار کرد: باید به داشته های طبیعی توجه بیشتری کرده و برای رسیدن به وضعیت مطلوب بر آموزش عمومی به ویژه  نوآموزان برنامه ریزی کرد.

آیین گشایش اولین مرکز پرنده نگری ایران در اصفهان ؛ با حضو دکتر سید رحمان دانیالی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان، برخی از اعضای شورای شهر اصفهان و دوستداران محیط زیست در پارک کوهستانی صفه برگزارشد.
این مرکز به همت مؤسسه پرنده نگری آوای بوم و شرکت توسعه مجتمع های سیاحتی فرهنگی و ورزشی سپاهان وابسته به شهرداری اصفهان راه اندازی گردید.
مرکز پرنده نگری آوای بوم، یکی از زیر مجموعه های موسسه آوای بوم است که به صورت خود گردان اداره می شود.
هدف مرکز پرنده نگری آوای بوم،انجام  فعالیت های تحقیقی درباره پرندگان، معرفی تفریح پرنده نگری در میان عموم مردم و آشنا کردن طیف گسترده ای از جامعه با حیات پرندگان و استفاده سالم و پایدار از طبیعت از طریق پرنده نگری و همچنین و برنامه ریزی برای باشگاه ها و برج های پرنده نگری است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *