آخرین وضعیت آبرسانی به حیات‌وحش استان تهران در فصل گرم

اخبار اخبار محیط زیست ایران اخبار محیط زیست تهران

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران از درنظر گرفتن تمهیداتی برای آبرسانی دستی به حیات‌وحش استان تهران در برخی مناطق خبر داد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):محمد کرمی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: همیشه قبل از شروع فصل گرما به مراکز محیط‌ بانی در استان تهران اعلام می‌کنیم که آبشخورها را تمیز کنند تا بتوانیم از حداقل آبی که در آن‌ها وجود دارد استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه در مناطق جنوبی استان تهران مانند منطقه حفاظت شده کویر بیشتر مواقع در فصل گرما با کمبود آب مواجه هستیم، تصریح کرد: در این مناطق آبرسانی دستی با استفاده از تانکر به حیات‌وحش انجام می‌شود.

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران درباره وضعیت آبشخورها و آبرسانی به حیات وحش استان تهران در مناطق شمالی استان توضیح داد: بیشتر مناطقی که در شمال تهران قرار دارند مانند منطقه حفاظت شده ورجین، البرز مرکزی و پارک ملی لار با مشکل کم آبی کمتر مواجه هستند و آبشخورها چنانچه تمیز باشند اغلب می‌توانند نیاز آبی حیات‌وحش را رفع کنند.

کرمی در پایان تصریح کرد: در مناطق شمالی استان تهران باید بتوانیم با استفاده از حداقل آب چشمه‌ها و منابع آبی نیاز حیات وحش را برطرف کنیم ولی در مناطق جنوبی استان تهران تمهیداتی برای آبرسانی دستی با استفاده از تانکر و پر کردن آبشخورها اندیشیده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *