تحویل یک قطعه پرنده وحشی آبزی به محیط زیست در شهرستان پیشوا

اخبار اخبار محیط زیست ایران اخبار محیط زیست تهران

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پیشوا از تحویل یک قطعه پرنده وحشی آبزی از گونه کشیم گردن سیاه توسط شهروند دوستدار محیط زیست به این اداره خبر داد .

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران(سامات)، امامعلی یگان زاده با اعلام این خبر گفت: روز گذشته شهروند دوستدار محیط زیست با مراجعه به این اداره یک قطعه پرنده وحشی آبزی از گونه کشیم گردن سیاه را به ماموران اجرایی این اداره تحویل داد.
وی ضمن قدردانی از اقدام شایسته این شهروند پیشوایی ، تحویل حیوانات وحشی آسیب دیده و سرگردان به ادارات محیط زیست را نشانه فرهنگ و آگاهی بالای مردم نسبت به مسائل زیست محیطی دانست و اظهار داشت: اگر این فرهنگ در جامعه نهادینه شود شاهد محیط زیستی سالم و تنوع زیستی غنی در حیات وحش کشورمان خواهیم بود.
گفتنی است کشیم گردن‌سیاه ۳۱ سانتی‌متر طول و گوشپرهایی به رنگ طلایی و همانند بادبزن دارد. کشیم ها شناگران و غواصانی بسیار ماهرند که بالهای کوچک و نوک تیزی دارند و پاها در انتهای بدن قرار گرفته و انگشتان پاها هرکدام مانند یک پارو عمل میکند. این پرنده که دمی کوچک دارد و در انتهای بدن گرد به نظر میرسد در ایران زمستان‌ها به نسبت فراوان است و در تابستان‌ها و فصل تخم‌گذاری به تالاب‌ها، برکه‌های به نسبت عمیق، و نواحی باتلاقی دارای پوشش گیاهی کوچ می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *