رییس اداره محیط زیست شمیرانات همزمان با فصل زاد و ولد حیات وحش: مردم از نزدیکی به حیات وحش منطقه اکیدا خودداری نمایند/ تشدید گشت و کنترل محیط زیست در این ایام

اخبار اخبار محیط زیست ایران اخبار محیط زیست تهران

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شمیرانات از تشدید اقدامات حفاظتی همزمان با فصل زادآوری حیات وحش و افزایش اکیپ های سیار در منطقه حفاظت شده ورجین خبر داد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران (سامات) اکبر شیخ زاده اقدم با اعلام این موضوع گفت : فصل بهار هنگامه زایش وحوش درطبیعت فرا رسیده است و زایش حیواناتی چون قوچ و میش، کل و بز و سایر حیوانات در منطقه حفاظت شده ورجین و حتی سایر مناطق طبیعی از اهمیت بالایی برای افزایش ظرفیت حیات وحش برخوردار است..
شیخ زاده افزود: به منظور پیش گیری از پراکندگی وحوش در فصل زایمان و جلوگیری از ایجاد استرس در زمان زادآوری حیات وحش، کنترل های مستمر و شبانه روزی توسط ماموران اجرایی این اداره درحال انجام است.
وی همچنین ادامه داد: به دنبال ایجاد فضای آرام و مطلوب برای زادآوری حیات وحش ، از ورود افراد به منطقه حفاظت شده ورجین جلوگیری می شود..
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شمیرانات از تشدید اکیپ های سیار بمنظور حراست و کنترل منطقه خبر داد و تصریح کرد: قطعا در این ایام با سودجویی و اقدامات خلاف قانون به شدت برخورد خواهد شد و درصورت مشاهده ، فرد متخلف به مراجع قضایی تحویل خواهد شد.
شیخ زاده در پایان از علاقمندان و طبیعت دوستان خواست تا ضمن همکاری لازم با محیط بانان از نزدیکی به مناطق زادآوری حیات وحش جدا خودداری کنند تا محیطی آرام و امن برای تولد حیات وحش ایجاد نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *