تحویل یک بهله شاه بوف به محیط زیست در شهرستان پاکدشت

شهروند پاکدشتی، یک بهله جوجه جغد شاخدار را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت تحویل داد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران (سامات)، محمودرضا سعیدپور با اعلام این خبر گفت: یک شهروند پاکدشتی با مراجعه حضوری به این اداره، یک بهله جغد شاخداریا شاه بوف نابالغ را که بدلیل ناتوانی در پرواز، در منزل وی فرود آمده بود پس از زنده گیری به این اداره تحویل داد.
وی افزود : زیستگاه این پرنده در مناطق باز با درختان پراکنده و حاشیه جنگلها می باشد و اغلب نزدیک سکونتگاههای انسانی دیده می شود.
سعیدپور در ادامه ضمن قدردانی از این فرد دوستدار محیط زیست گفت: مامورین یگان حفاظت این اداره پس از بررسی وضیعت سلامتی پرنده و تیمار، آن را در زیستگاههای طبیعی شهرستان رهاسازی خواهند کرد.
وی در خاتمه از شهروندان پاکدشتی درخواست کرد تا در صورت مواجهه با موارد مشابه موضوع را از طریق شماره تلفن ۳۶۰۲۰۲۰۹ به محیط زیست شهرستان اطلاع دهند.
گفتنی است، شاه بوف بزرگ‌ترین نوع جغد است و در حدود ۶۶ تا ۷۰ سانتیمتر طول دارد، این پرنده دارای گوش‌پرهای مشخص، سینه زرد مایل به قهوه‌ای بارگه‌های پهن، چشم‌های درشت نارنجی رنگ، سطح پشتی زرد مایل به قهوه‌ای بالکه‌های قهوه‌ای پررنگ است.

 

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *