۲۵ درصد زباله ها قابلیت بازیافت دارند

مدیر کل محیط زیست استان تهران گفت: ۲۵ درصد زباله ها امکان بازیافت و ۷۰ درصد نیز قابلیت تبدیل به کمپوست را دارد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):به گزارش ایرنا، کیومرث کلانتری روز جمعه در حاشیه برنامه مردمی پاکسازی ارتفاعات پارک ملی سرخه حصار که با شعار «شعار نه به کیسه های پلاستیکی» برگزار شد، افزود: زباله طلای کثیف است که باید با تفکیک از مبدا آن، از ضربه زدن این طلای کثیف به محیط زیست و زندگی خود جلوگیری کنیم.
وی با بیان اینکه ۲۱ دستگاه دولتی درگیر مدیریت پسماند هستند، اظهار داشت: سازمان محیط زیست تنها مسئولیت هماهنگی(دبیرخانه) دراین بخش را برعهده دارد و موفقیت در این زمینه مستلزم همراهی و همکاری مردم و دستگاه های اجرایی مسئول است.
کلانتری گفت: آلودگی هوا، پسماندها و آب های آلوده سطحی سه چالش عمده زیست محیطی کلانشهر تهران هستند که باید با عزمی ملی برای مقابله با این چالش ها تلاش کنیم.
وی افزود: برنامه امروز در پاکسازی پارک سرخه حضار یک حرکت مردمی و نمادین برای حفاظت از محیط زیست و رفع آلودگی از فضاهای عمومی و خاک برای استفاده بهینه از این موهبت الهی است.
کلانتری با اشاره به اینکه دوم اردیبهشت مصادف با روز جهانی زمین است، افزود: جامعه مصرف کننده و دور ریز جامعه مطلوبی نیست و از این منظر هیچ چیز دور ریختنی نیست حتی اگر بخواهیم مصرف کننده باشیم حق نداریم زباله و پسماند خود را در طبیعت رها کنیم.
به گفته وی، شعار امسال گرامیداشت هفته زمین پاک «سال بدون پلاستیک و نه به کیسه های پلاستیکی» است، چرا که یکی از عوامل عمده آلوده کننده محیط زیست، پلاستیک است.
به گزارش ایرنا، جمعی از علاقمندان به حفظ محیط زیست امروز – جمعه – با حضور در ارتفاعات پارک ملی سرخه حصار و در حرکتی فرهنگی، زباله های رها شده دراین منطقه را جمع آوری کردند.
۲۲ آوریل – دوم اردیبهشت – روز زمین پاک نامگذاری شده است.
تهرام ۶۱۳۹**۱۶۲۵

انتهای پیام /*

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *