روز زمین پاک در شهرستان دماوند

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):  به گزارش روابط عمومی ، عباس میرزاکریمی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند  از روز زمین پاک در شهرستان دماوند خبر داد .

عباس میرزاکریمی در این خصوص گفت :‌  دوم اردیبهشت ماه را با نام روز زمین پاک می شناسیم ، امسال نیز با توجه به شعار جهانی تحت عنوان پایان آلودگی پلاستیک و با شعار (( نه به کیسه های زباله )) در شهرستان دماوند با حضور دانش آموزان برگزار گردید .

وی ضمن قدردانی از همکاری آموزش و پرورش در این رابطه افزود :‌ به مناسبت همین روز ، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند با همکاری اداره آموزش و پرورش این شهرستان و با حضور دانش آموزان  آموزشگاه احمد ابراهیمی مراسم آموزش و پاکسازی را در حاشیه رودخانه ی  تاررود این شهرستان برگزار کرد .

میرزاکریمی خاطرنشان کرد که :‌ زمین آنقدر زیبایی دارد که با دیدن هر گوشه ی آن میتوان لحظاتی را با آرامش سپری کرد ، اما متاسفانه  با ریختن زباله ها چشم انداز آنرا زشت می کنیم . مسلماً با نریختن زباله ها و پاک نگهداشتن محیط زیست ، زندگی در یک زمین پاک و بدون آلودگی بسیار دلنشین تر خواهد بود . همه ی ما باید بدانیم زمین امانتی است در دست ما که از نسل های گذشته به ما رسیده و ما هم باید آنرا حفظ کنیم و به دست نسل آینده و فرزندانمان بسپاریم . که البته این اداره نیز نیز حسب وظیفه در راستای فرهنگ سازی و آموزش تلاش خود را خواهد کرد .

 

 

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *