محکومیت واحد آلاینده محیط زیست در شهرستان دماوند

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش روابط عمومی ، عباس میرزاکریمی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند   از  مجازات یکی از واحد آلاینده ی محیط زیست در شهرستان دماوند خبر داد .

عباس میرزاکریمی در اینخصوص اظهار داشت :‌  با توجه به بازدید کارشناسان محیط زیست شهرستان دماوند و مشاهده ایجاد آلودگی توسط یکی از واحدهای تولیدی در این شهرستان ، جهت رفع آلودگی ، اخطاریه های زیست محیطی صادر گردید.

وی افزود : از آنجا که کنترل آلودگی واحد مستلزم نصب دستگاه تصفیه فاضلاب بوده است مراتب به واحد ابلاغ گردیده بود تا نسبت به رفع آن اقدام کند اما توجه به اینکه هیچ اقدامی صورت نگرفته بود ، مطابق قانون این شرکت به مراجع قانونی معرفی گردید و پس از ارائه مستندات  و رسیدگی مراجع قضایی ، محکوم شد .

میرزاکریمی خاطرنشان کرد : فاضلابهای صنعتی دارای موادی هستند که برای سلامت انسان می تواند بسیار مضر باشد، و از طریق ورود به منابع آبی یا محیط زیست باعث گسترش آلودگی گردد و بهداشت همگانی را به خطر اندازد بنابراین رعایت کردن این ضوابط و اصول زیست محیطی در حقیقت تأمین شرایط بهداشتی برای زندگی مردم و پاک نگهداشتن محیط زیست میباشد . و واحدهای آلاینده و مخطی محیط زیست که مطابق ضوابط زیست محیطی عمل نکنند یک تهدید جدی برای بهداشت عمومی محسوب می گردند .

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *