تلاش می‌کنیم مربیان و مدرسان حقوقی را در سازمان آموزش بدهیم

کارگاه آموزشی دو روزه تربیت مربی با موضوع دانش حقوقی نیروهای اجرایی محیط زیست به میزبانی دانشکده محیط زیست برگزار شد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام) حمید ظهرابی معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بخش زیادی از مشکلات حقوقی که در هنگام بروز تخلفات محیط زیستی با آن مواجه می شویم به خاطر  عدم اشراف نیروهای درگیر در ماجرا یا به روز نبودن دانش حقوقی آنهاست.

وی بیان کرد:  از کارشناسان ۱۸ استان برای شرکت در این کارگاه دعوت به عمل آمد که عموماً کارشناسان باتجربه در امور حقوقی استان ها در دوره حاضر شدند، بیشترین تمرکز را صرف ارتقا دانش حقوقی با توجه به نیازهای روز کرده ایم که انشالله بتوانیم از مشکلات و معضلاتی که به واسطه یک تنش ایجاد می شود پیشگیری کنیم.

ظهرابی با بیان اینکه پرونده های حقوقی عموماً انرژی، زمان و هزینه زیادی را به سازمان محیط زیست متحمل می کند بیان داشت:  در این کارگاه دو روزه  از اساتید برجسته و باتجربه نیروی انتظامی و حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست بهره گرفته شده تا موضوعاتی مانند قانون بکارگیری سلاح، تاریخچه سازمان محیط زیست، مقدمات و قوانین دائمی و قوانین بالادستی، ارزیابی محیط زیست، ابعاد و رژیم حقوقی مناطق چهارگانه تحت مدیریت را تدریس کنند.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: یکی از خلاهای مشهود در برگزاری دوره های آموزشی یکسویه بودن مباحث بدون توجه به نیازهای استانی است. در واقع به خاطر تنوع اقلیمی و ظرفیت های موجود در محیط طبیعی یا محیط انسانی مشکلات استان ها با هم تفاوت هایی دارد.

وی افزود:  به همین خاطر در روز دوم این کارگاه کارشناسان مدعو به طرح مسائل و مشکلات استان ها می پردازند و در واقع تلاش شده تا نوعی هم اندیشی و هم افزایی میان کارشناسان و مدرسین ایجاد شود، خروجی این مباحث که مستندسازی می شود انشالله در سازمان حفاظت محیط زیست مورد بررسی مجدد قرار خواهد گرفت تا در تصمیم گیری های آتی از آن بهره برداری شود.

ظهرابی با بیان اینکه هدف اصلی از برگزاری این کارگاه، تربیت مربی به منظور پرهیز از تمرکزگرایی در برگزاری دوره های آموزشی است بیان داشت: در این کارگاه تلاش می شود با ارتقای دانش شرکت کنندگان از ایشان به عنوان مدرس و مربی آموزشی برای برگزاری دوره های مشابه در کشور بهره گرفته شود.

در ابتدای این کارگاه اسکندر امیدی نیا سرپرست دانشکده محیط زیست ضمن خوشامد به شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی بیان کرد: دانشکده محیط زیست در راستای ماموریت های محوله تلاش می کند شرایط مطلوب و استانداری را برای برگزاری دوره های آموزشی ارائه شده از سوی سازمان حفاظت محیط زیست مهیا کند و آماده پذیرش انتقادات و پیشنهادات به منظور ارتقای کمی و کیفی دوره ها است.

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با حضور در مرکز آموزش های محیط بانی دانشکده محیط زیست که هم اکنون دوره آن با حضور بیش از ۱۰۰ محیط بان از سراسر کشور در حال برگزاری است، ضمن بازدید از این مرکز از نزدیک با محیط بانان به گفت و گو نشست.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *