فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست خبر داد: کشف ۵۱ قبضه سلاح جنگی از متخلفان عرصه محیط زیست در سال ۱۳۹۶

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست با ارائه آماری از روند فعالیت یگان در سال ۱۳۹۶، گفت: محیط بانان حافظان آب، خاک و هوا هستند و از سرمایه های ملی که همان سرمایه‌های نسل‌های آتی است، دفاع می‌کنند.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)، جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست با اشاره به تلاش های محیط بانان برای حفظ سرمایه و منابع طبیعی کشور، گفت: در سال ۱۳۹۶ با تلاش مجوعه یگان حفاظت سازمان محیط زیست یک هزار و ۱۲۰ قبضه سلاح غیر مجاز کشف شد که این میزان در مقایسه با ۹۲۵ مورد قبضه سلاح کشف شده در سال ۹۵، ۲۲ درصد افزایش داشت.

محبت خانی در خصوص میزان سلاح مجاز کشف شده از متخلفان هم با اعلام آمار کشف سه هزار و ۷۱۷ قبضه سلاح در سال ۱۳۹۶، از افزایش ۱۳ درصدی این آمار در مقایسه با سه هزار و ۲۸۲ قبضه سلاح مجاز کشف شده در سال ۱۳۹۵ خبر داد.

وی اشاره ای هم به کشف ۵۱ قبضه سلاح جنگی از متخلفان عرصه محیط زیست در سال ۱۳۹۶ داشت و اظهار کرد: در مقایسه با ۷۴ قبضه سلاح جنگی کشف شده در سال ۱۳۹۵، کاهش ۳۲ درصدی در این بخش را شاهد بودیم.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست درباره تعداد متخلفان عرصه محیط زیست در سال ۱۳۹۶، افزود: تعداد کل متخلفان شناسایی شده در سال گذشته ۱۳ هزار و ۳۹۵ مورد بود که در مقایسه با آمار ۱۱ هزار و ۶۵۴ نفر متخلف سال ۱۳۹۵ ، رشدی ۱۵ درصدی داشت.

این مقام مسئول از رشد ۴۱ درصدی تخلف های ثبت شده در سال ۱۳۹۶ خبر داد و اظهار کرد: تعداد کل تخلف ثبت شده در سال گذشته ۱۲ هزار و ۲۴ مورد بود، در حالیکه در سال ۱۳۹۵، هشت هزار و ۵۴۶ مورد تخلف به ثبت رسیده بود.

محبت خانی درباره تعداد اخطاریه های آلودگی های زیست محیطی در سال ۱۳۹۶ نیز گفت: چهار هزار و ۵۵۳ مورد اخطار در سال ۱۳۹۶ داشتیم که در مقایسه با سه هزار و ۱۶۹ اخطار در سال ۱۳۹۵، رشدی ۴۴ درصدی داشت.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *