تعداد پاسگاه های محیط بانی استان تهران یک هفتم استاندارد جهانی

اخبار اخبار محیط زیست ایران اخبار محیط زیست تهران

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: تعداد پاسگاه های محیط بانی استان تهران یک هفتم استاندارد جهانی است.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش خبرنگار مهر، کیومرث کلانتری صبح چهارشنبه در حاشیه افتتاح پاسگاه محیط بانی «مکرش» ورامین طی سخنانی در جمع تعدادی از خبرنگاران گفت: هم اکنون در استان تهران در هر ۷۰۰۰ هکتار منطقه حفاظت شده یک محیط بان حاضر است، در حالی که طبق استاندارد جهانی می بایست، در هر ۱۰۰۰ هکتار منطقه حفاظت شده  یک محیط بان حضور داشته باشد.

وی تعداد پاسگاه های محیط بانی استان تهران را ۲۹ عدد عنوان کرد و افزود: در حال حاضر برای هر ۲۵ هزار هکتار یک پاسگاه محیط بانی در استان تهران وجود دارد، که در سال ۹۷ نیز ۸ پاسگاه محیط بانی در استان تهران افتتاح می شود، که با پاسگاه محیط بانی «مکرش» که امروز افتتاح شد، تعداد پاسگاه های محیط بانی استان تهران به ۳۸ عدد خواهد رسید.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران ادامه داد: در همین شرایط برخی پاسگاه ها نیاز به بازسازی دارند، چرا که امکان استفاده از این پاسگاه ها به دلیل فرسودگی غیر ممکن است.

بر اساس این گزارش، پاسگاه محیط بانی «مکرش» در ۴ کیلومتری شمال محور آزاد راه حرم تا حرم و در مرز شهرستان های گرمسار و ورامین واقع شده است، که صبح چهارشنبه با حضور مسئولین مورد بهره برداری قرار گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *