هوای تهران امروز سالم است

اخبار اخبار محیط زیست ایران اخبار محیط زیست تهران

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به سالم بودن هوای تهران طی امروز (6 تیرماه) گفت: تا فردا (7 تیرماه) بر غلظت آلاینده‌ها به‌طور نسبی افزوده می‌شود.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر امروز (۶ تیر) است، اظهار کرد: در برخی ساعات این روز وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوب‌ شرقی انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، وزش باد در برخی ساعات طی امروز (۶ تیر) افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه با تداوم این شرایط جوی طی فردا (۷تیر) در برخی ساعات وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه پیش‌بینی می‌شود، تصریح کرد: تا فردا (۷ تیر) بر غلظت آلاینده‌ها به طور نسبی افزوده می‌شود.

به گفته شهبازی تا فردا تغییر محسوسی در دمای هوای پایتخت مشاهده نخواهد شد.

وی در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۷۹ در شرایط سالم قرار داشت، گفت: شاخص میانگین کیفیت هوای تهران هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۶۱ همچنان در شرایط سالم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *