پیگیری موضوع نوسازی کامیون های فرسوده در تهران

اخبار اخبار محیط زیست ایران اخبار محیط زیست تهران

جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران پیش از ظهر امروز به ریاست محمد حسین مقیمی استاندار تهران و با حضور کیومرث کلانتری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران و دبیرکارگروه و دیگر اعضاء در محل استانداری تهران تشکیل شد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران، کیومرث کلانتری در حاشیه این جلسه با اشاره به اینکه جلسه امروز کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران 3 دستور کار داشت، افزود: در ابتدا گزارش مربوط به طرح جایگزینی خودروهای تجاری جدید به جای خودروهای فرسوده و آلاینده کلان شهر تهران مطرح شد و تصمیماتی جهت جایگزینی خودروهای فرسوده و آلاینده اعم از کامیون، کامیونت، مینی بوس و اتوبوس های کلان شهر تهران اتخاذ شد.

وی افزود: از ابتدای مهر ماه با راه اندازی سامانه ای که شهرداری برای شناسایی وضعیت کامیونها و اتوبوس های آلاینده که در سطح شهر تهران تردد دارند و هیچ آمار و اطلاعاتی از آن در دست نیست امیدواریم طرح وزارت صنعت ، معدن و تجارت برای جایگزینی خودروهای فرسوده در تهران اجرایی شود.

کلانتری با اشاره به اینکه  دستور کار دوم جلسه کارگروه گزارش اقدامات کمیته مهار گرد و غبار استان بود، اظهار داشت: در این کمیته حدود 39 پروژه برای استان تهران که باید توسط دستگاههای ذیربط اجرا شود، نهایی شده است.

دبیر کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران با بیان اینکه 3 پروژه اصلی و با اولویت این کمیته در جلسه مطرح شد،گفت: در پروژه اول  اداره کل منابع طبیعی استان تهران موظف شد در راستای تثبیت، مهار و کنترل گرد و غبار استان طرح های تثبیت، نهال کاری و در صورت نیاز مالچ پاشی را در برخی نقاط تهران با همکاری شرکت پخش فرآورده های نفتی اجرایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *